2021-05-04 15:54 Lech Poznań , fot. Adam Ciereszko

Lech z licencją na sezon 2021/22

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na swych posiedzeniach rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji dla klubów Ekstraklasy, I i II ligi. Lech Poznań znalazł się w gronie zespołów, które otrzymały licencję na grę w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2021/2022.

Kolejorz otrzymał licencję z nadzorem finansowym. Podobnie jak wszystkie pozostałe kluby, które ubiegały się o ten dokument. Dlaczego? Wyjaśnia to komunikat wydany przez piłkarska centralę. - W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, który w sposób znaczący wpłynął na sytuację finansową klubów, a którego skutków nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby uczestniczące w procesie licencyjnym na sezon 2021/2022 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji, w najbliższych miesiącach konieczna jest szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów - czytamy.

Oprócz Kolejorza, licencję z nadzorem finansowym otrzymały: Legia Warszawa, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice, Lechia Gdańsk oraz Górnik Zabrze. Nadzór finansowy oraz dodatkowo infrastrukturalny mają z kolei: Pogoń Szczecin, Wisła Płock, Warta Poznań (na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim), Raków Częstochowa, a także Śląsk Wrocław. Dodatkowo nadzór finansowy mają Podbeskidzie Bielsko-Biała i Wisła Kraków. Ten drugi klub z adnotacją, że został zobowiązany do terminowego realizowania zawartych ugód/porozumień bez możliwości ich dalszego odraczania. Dodajmy, że spośród klubów, które w tym sezonie grają w ESA, na razie licencji na rozgrywki 2021/22 nie otrzymała Stal Mielec.

Następne mecze

Niedziela 16.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij