2006-08-27 00:00 maciej

Lech Poznań - Wisła Kraków 3:3

W meczu V kolejki  Orange Ekstraklasy Lech Poznań na  własnym stadionie zremisował z Wisłą Kraków  3:3. Lechici pierwszy raz w tym sezonie jako pierwsi strzelili bramkę w meczu. Prowadzili już nawet 2:0 i 3:1, ale Wisła podobnie jak w ostatnich meczach Kolejorz, grała do końca i już w doliczonym czasie gry zdołała wyrównać.

Mecz rozpoczął się wyjątkowo dobrze i można powiedzieć nie w stylu Kolejorza, który ostatnio przyzwyczaił swoich kibiców do tego, że raczej odrabia straty. Tym razem Lech wyszedł na prowadzenie już w 6 minucie. Z 16 metrów strzelał Zbigniew Zakrzewski, jednak został zablokowany przez obrońców. Do piłki dopadł jednak Marcin Wasilewski i posłał piłkę w prawy róg bramki Wisły Kraków. Lechici przez pierwsze minuty spotkania zdecydowanie przeważali i udokumentowali to kolejnym golem. W 29 minucie do akcji ofensywnej włączył się Bartosz Bosacki, precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie pięknym strzałem głową Pawełka pokonał Zakrzewski. Pod koniec pierwszej części gry lechici zwolnili tempo, a inicjatywę przejęli podopieczni Dana Petrescu, ale nie potrafili pokonać świetnie broniącego dziś Krzysztofa Kotorowskiego.

Po zmianie stron napór Wisły jeszcze wzrósł i to przyniosło efekt w 53 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka w polu karnym najwyżej wyskoczył Arkadiusz Głowacki i głową wpakował piłkę do siatki. Radość krakowian nie trwała zbyt długo, bo już po chwili Piotr Reiss wykorzystał dośrodkowanie Marcina Zająca i po klasycznym szczupaku" umieścił piłkę w bramce. Wydawało się, że lechici dadzą radę spokojnie dograć ten mecz do końca, ale rywale ambitnie walczyli do ostatniej minuty o trzy punkty, zyskując na boisku momentami przygniatającą przewagę. Kilka razy w najtrudniejszych sytuacjach swój zespół ratował Kotorowski, ale ostatecznie musiał jeszcze dwa razy wyciągnąć piłkę z siatki. W 82 minucie po strzale Pawła Brożka piłka odbiła się jeszcze od nogi Bosackiego i wpadła do siatki. Potem już w doliczonym czasie gry, po ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę z najbliższej odległości do bramki skierował Piotr Brożek.

Lechitom nie starczyło już czasu, by jeszcze raz zaatakować i mimo tym razem dobrego początku spotkani musieli podzielić się punktami z zespołem Wisły.

Lech Poznań - Wisła Kraków 3:3 (2:0)

Bramki: 6.Wasilewski, 29.Zakrzewski, 56.Reiss (Lech) - 53.Głowacki, 82.Bosacki (sam), 92. Piotr Brożek

Sędziował: P.Siedlecki (Szczecin)

Widzów: 15.860

Żółte kartki: Bosacki, Zakrzewski, Reiss (Lech) - Głowacki, Mijailović (Wisła)

Lech: Kotorowski - Wasilewski, Bosacki, Kucharski, Wojtkowiak - Zając, Murawski, Scherfchen, Wilk (82. Wachowicz) - Zakrzewski (86. Micanski), Reiss

Wisła: Pawełek - Głowacki, Dudka, Cleber (67. Chiacu) - Błaszczykowski, Burns, Penksa (59. Piotr Brożek), Mijailović - Zieńczuk, Paulista - Radovanović (46. Paweł Brożek)

Minuta  po  minucie:

92'  Coś nieprawdopodobnego. Zamieszanie w polu karnym Lecha. Piłkę nad Kotorowskim przerzuca Głowacki i z najbliższej odległości gola zdobywa Piotr Brożek. Zwycięstwo było tak blisko...87' Dośrodkowanie Paulisty bardzo dobrze łapie Kotorowski. 85' Druga zmiana w Lechu. Zakrzewskiego zastępuje Micanski. 85' Spiker właśnie podał, iż druga bramka dla Wisły, padła po samobójczym strzale Bartosza Bosackiego! 84'

Wisła zupełnie przejęła inicjatywę. Praktycznie każda akcja gości pachnie bramką.

83'  Pierwsza zmiana w Lechu. Wilka zastępuje Wachowicz! 82'  Niestety tracimy drugą bramkę. Z bliska po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego do siatki trafia Paweł Brożek.80'

Mecz życia Kotorowskiego! Tym razem wygrał pojedynek jeden na jeden z Pawłem Brożkiem. Taki mecz był bardzo potrzebny bramkarzowi Lecha!

77'

Dwóch piłkarzy Wisły wyszło sam na sam z Kotorowskim i tylko oni sami wiedzą dlaczego z tej akcji nie padła bramka. Mieliśmy dużo szczęścia!

75' Tym razem uderzał Chiacu. Na nasze szczęście wysoko nad bramką. 74'

Z 30 metrów na uderzenie zdecydował się Wojtkowiak. Broni Pawełek.

73' Kolejna bardzo dobra interwencja Kotorowskiego! 70' Spiker podał, iż na stadnionie mecz ogląda 15 tyś. 860 widzów. 68' Trzecia zmiana w Wiśle. Boisko opuścił Cleber, a w jego miejsce Chiacu! 66' Strzela Paulista i rzut rożny, choć Kotorowski na pewno nie dotknął piłki. 63' W pole karne wpada Paulista i przewraca się. Sędzia słusznie nie dyktuje karnego! 60' Żółtymi kartkami ukarani Mijailovic w drużynie Wisły i Reiss w drużynie Lecha. 59' Kolejna fenomenalna interwencja Kotorowskiego, po uderzeniu głową jednego z wiślaków! 58' Zmiana w Wiśle. Penksa opuszcza murawę a wchodzi Piotr Brożek! 57' Dośrodkowanie Zająca z prawej strony i pięknym szczupakiem w polu karnym popisuje się Piotr Reiss. Pawełek mimo, iż wyciągnął się jak struna, nie dosięgnął piłki. 3:1 dla Lecha! 55'  Faul Głowackiego na Zakrzewskim i żółta kartka dla obrońcy Wisły.54' Dobra interwencja Wilka w obronie i rzut rożny dla Wisły. Krótkie rozegranie, dośrokowuje Zieńczuk a głową zdobywa bramkę Arkadiusz Głowacki! 52' Kolejny raz groźnie pod bramką Lecha. Tym razem sytuację wyjaśnia Bosacki z Wojtkowiakiem. 50' Faul taktyczny Bosackiego i żółta kartka! 49' Błąd obrony Lecha. Strzelał Paulisa i fenomenalnie nogami broni Kotorowski! 48' Przed szansą zdobycia trzeciej bramki stanął Jakub Wilk. Niestety, górą Pawełek. 46' Zmiana w Wiśle. Radovanovica zastąpił Paweł Brożek. 46' Początek 2 połowy. Rozpoczynają lechici! 45' W tym momencie sędzia zakończył pierwszą połowę. Lech prowadzi po 45 minutach z krakowską Wisłą 2:0! 45'

Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej części gry!

45'

Z rzutu wolnego wiślacy. Głową uderzał Radovanovic i fenomenalnie w bramce Lecha, Krzysztof Kotorowski!

42' Z rzutu wolnego Zieńczuk. Strzelał głową Paulista i z problemami Kotorowski. Po chwili Penksa, ale wysoko nad bramkę. 40' Za faul na Pauliscie, żółtą kartką ukarany Zakrzewski! 39'