2009-02-19 00:00 krzyż

Lech Poznań - Udinese Calcio 2:2

W pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu UEFA Lech Poznań zremisował na własnym stadionie z Udinese Calcio 2:2. Lechici obie bramki zdobyli już w końcówce spotkania.

Pierwsze spotkanie w tym roku lechitom przyszło rozegrać w iście zimowej scenerii. Choć godzinę przed meczem murawa była jeszcze zielona, to gęsto padający śnieg spowodował, że zawodnikom przyszło grać w naprawdę trudnych warunkach. Ciężko było zatem o piłkarskie fajerwerki, a lechici nie mogli grać z pierwszej piłki, co mieli przecież w planach. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Najpierw odważniej atakowali poznaniacy, potem częściej do głosu dochodzili Włosi. Najgroźniej pod bramką Kolejorza było w 10 minucie, gdy uderzał Asamoah, ale świetnie obronił Turina, a piłka po dobitce Inlera również padła łupem chorwackiego bramkarza. Lechici najlepszą okazję stworzyli sobie w 20 minucie, gdy Hernan Rengifo wypuścił Jakuba Wilka lewym skrzydłem, ale pomocni Kolejorza przegrał pojedynek sam na sam z Samirem Handanoviciem, który popisał się dalekim wyjściem z bramki.

Znacznie ciekawiej było po przerwie, choć pierwsze minuty była bardzo nieudane dla Kolejorza. W 50 minucie D'Agostino dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Quagliarelli, a ten uderzeniem głową pokonał Turinę. Pięć minut później było już niestety 0:2. Po uderzeniu jednego z zawodników Udinese Turina odbił piłkę przed siebie trafiają wprost w Manuela Arboledę, który nie mając czasu na reakcję skierował futbolówkę do własnej bramki. Lechici nie załamali się. Już chwilę później najpierw w słupek trafił Rafał Murawski, po dobitce Semira Stilića poleciała... na poprzeczkę. W 79 minucie szczupakiem do piłki rzucił się Robert Lewandowski, ale świetnie w bramce po raz kolejny spisał się Handanović. Chwilę później kibice Kolejorza wreszcie mogli unieść ręce w geście tryumfu, bo po świetnej klepce" przed polem karnym Lewandowski zagrał przed bramkę do Rengifo, a Peruwiańczyk wpakował piłkę do siatki. Lechici poszli za ciosem. W 84 minucie Murawski dośrodkował z rzutu rożnego, przed bramką najwyżej wyskoczył Arboleda i wyrównał wynik spotkania. Poznaniacy próbowali jeszcze w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale na to nie starczyło już czasu.