2007-02-24 00:00 maciej

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:2

W meczu Pucharu Ekstraklasy Lecha Poznań pokonał Pogoń Szczecin 3:2. Tym samym podopieczni Franciszka Smudy zapewnili już sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Mimo, że rozgrywki Pucharu Ekstraklasy nie cieszą się jeszcze dużym zainteresowaniem, a do tego w Poznaniu wieczorem było bardzo zimno, to na trybunach stadionu przy ulicy Bułgarskiej zasiadło ponad siedem tysięcy kibiców. Od pierwszych minut to Lech posiadał inicjatywę, podopieczni Franciszka Smudy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki. Jednak początkowo mieli trochę problemów z przedostawaniem się pod pole karne rywali, gdyż dwie czteroosobowe linie zawodników Pogoni ustawione między 16, a 30 metrem skutecznie utrudniały rozgrywanie piłki na połowie przeciwnika.

Wreszcie w 30 minucie lechici dopięli swego, a pierwszą w tym roku bramkę dla Kolejorza zdobył kapitan zespołu, Piotr Reiss. Choć Portowcy" rzadko gościli pod polem karnym poznaniaków, to przy pierwszej dogodnej okazji zdobyli bramkę. W 33 minucie po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu w polu karnym, piłka spadła pod nogi Eltona i napastnik gości wpakował ją pod poprzeczkę. Tuż przed przerwą lechici wyszli znów na prowadzeni. Kapitalnie na prawym skrzydle piłkę rozegrali Grzegorz Wojtkowiak i Przemysław Pitry. Ten drugi dośrodkował płasko w pole karne, gdzie całą akcję świetnie zamknął Zbigniew Zakrzewski nie dając Majdanowi szans na obronę.

Po zmianie stron Pogoń ponownie doprowadziła do wyrównania, a w 59 minucie znów najsprytniejszy w polu karnym okazał się Elton. Ostatecznie jednak to kibice Kolejorza mogli cieszyć się z trzech punktów, a poznaniakom zapewnił je w 67 minucie Jacek Dembiński.

Bramki: 30.Reiss, 44.Zakrzewski, 67.Dembiński (Lech) - 33.,59.Elto (Pogoń)

Widzów: 7.340

Sędziował: Marek Mikołajewski (Ciechanów)

Żółta kartka: Scherfchen

Lech: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Tanevski, Wojtkowiak - Zając (53.Dembiński), Murawski (65.Bąk), Injać (57.Scherfchen), Pitry - Reiss (67.Dobrew) - Zakrzewski

Pogoń: Majdan, Hernacki, Julcimar, Thiago, Tinga, Lilo, Amaral, Campos, Danilo (72.Grosicki), Edi (86.Komar), Elton

Minuta po minucie:

93' Koniec meczu. Lech rozpoczyna wiosnę od zwycięstwa i oby tak do końca sezonu. 92' Strzał Dobreva, ale obok bramki Majdana. 90' Sędzia dolicza 3 minuty. 86' Ediego zmienia Komar. 84' Od kilku minut z boiska wieje nudą. 80' Rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie Dobreva i pewnie łapie piłkę Majdan. 77' Faul Scherfchena w środku pola i żółta kartka. 76' Dośrodkowanie Bąka i uderzenie Pitrego - obok bramki. 72' Pierwsza zmiana w Pogoni. Danilo schodzi, wchodzi Grosicki. 70' Schodzi Reiss wchodzi Dobrev. 68'

Błąd Majdana, który nie doszedł do piłki i Jacek Dembiński bez problemów wpakował futbolówkę do siatki.

64' Schodzi Murawski, w jego miejce Bąk. 64' Strzał Pitrego ale zbyt lekko, by zaskoczyć Majdana. 59' Elton i niestety mamy remis. Zabrakło komunikacji między Kikutem a Tanevskim, co wykorzystał zawodnik Pogonii. 57'

Druga zmiana w Lechu. Schodzi Injać, w jego miejsce wchodzi Scherfchen.

56' W odpowiedzi uderzenie Murawskie, ale obok bramki. 55'

Ponownie Edi, tym razem głową - w bramce Lecha pewnie Kotorowski.

54' Uderzenie Ediego - łapie Kotorowski. 52'

Pierwsza zmiana w Lechu. Boisko opuszcza Zając, w jego miejsce Dembiński!

48' Rzut wolny z około 40 metrów dla Pogonii. Piłkę wrzuca Edi i sytuację wyjaśnia Pitry. 47' Rzut wolny dla Pogoni i Kotorowski łapie piłkę. 46' Początek drugiej połowy. Rozpoczynają lechici. 45' Koniec pierwszej części meczu, w której zdecydowaną przewagę posiadali lechici, co udokumentowali bramkami Piotra Reissa i Zbigniewa Zakrzewskiego! 44'

Akcja Wojtkowiaka z Pitrym. Dośrodkowanie tego drugiego i Zakrzewski uderzeniem z najbliższej odległości, wyprowadza Lecha na prowadzenie!

42' Tym razem piłkę wybija Marcin Kikut. 41' Z rzutu rożnego Edi, ale sytuację wyjaśnia Wojtkowiak i kolejny corner dla gości. 40' Od kilku minut gra toczy się w środkowej strefie boiska. 37' Uderzenie Zakrzewskiego i z najwyższym trudem broni Majdan. 34' Niestety tylko cztery minuty cieszyli się z prowadzenia piłkarze Kolejorza. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Ediego, błąd obrońców Lecha, którzy nie pokryli należycie zawodników Pogoni i Elton potężnym uderzeniem z 5 metrów zdobył wyrównującą bramkę.  30' Zdecydowana przewaga Lecha wreszcie została udokumentowana golem. Po podaniu Wojtkowiaka skiksował Julcimar, piłkę przyjął Reiss i mocnym uderzeniem w długi róg zdobył pierwszą bramkę dla Lecha w rundzie wiosennej! 27'

Dośrodkowanie Marcina Zająca na długi słupek, z piłką minął się Majdan i z woleja uderzył Piotr Reiss. Piłka odbiła się od poprzeczki, od linii bramkowej i wyszła w pole.

26'

Dośrodkowanie Lilo i piłkę na raty łapie Krzysztof Kotorowski.

25'

Kolejny rzut rożny dla Lecha i kolejny raz sytuację wyjaśniają obrońcy Pogoni.

23'

Z rzutu rożnego wrzucał Reiss ale portowcy wyjaśniają sytuację.

22' Na uderzenie zdecydował się Bartosz Bosacki, ale trafił w mur i tylko rzut rożny dla Lecha. 21'

Majdan złapał podanie nogą od swojego piłkarza i rzut wolny pośredni dla Lecha z okolic 7 metra.

19' Na uderzenie z dystansu zdecydował się Wojtkowiak, ale zbyt słabo, by zaskoczyć Majdana. 17' Faul Hernackiego na Murawskim w środku pola. 16' Akcja lechitów lewą stroną boiska. Pitry minął obrońcę ale jego strzał bez problemów wyłapał Radosław Majdan. 13'

Pierwszy rzut rożny dla Pogoni, po główce debiutującego dzisiaj w Lechu - Tanevskiego!

11' Uderzenie Reissa i dobrze w obronie radzą sobie portowcy. 10'

Faul Eltona na Bosackim i rzut wolny dla Lecha, jednak bardzo daleko od bramki Radosława Majdana.

8' Ze strony portowców uderzał Danilo - słabo i niecelnie. 7' Płaskie dośrodkowanie Wojtkowiaka, jednak bardzo niecelne! 5' Pierwsze minuty meczu, to gł