2022-07-22 17:48 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Lech Poznań otwiera szkołę

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego - tak nazywa się szkoła, która zacznie działać od 1 września na terenie centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. Uczniowie z klubowej Akademii Lecha Poznań będą mieli okazję uczyć się w placówce, która powstaje przy współpracy z Grupa Pro Alegria.

- Wiele razy podkreślaliśmy na spotkaniach z zawodnikami oraz ich rodzicami, że Akademia to jest nie tylko boisko, ale to również szkoła i ich edukacja. I ten obowiązek szkolny na tych chłopaków nakładamy. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że nie każdy z nich będzie zawodowym piłkarzem, ale każdy jest i będzie wartościowym człowiekiem. Musimy zadbać o to, żeby nasi młodzi piłkarze nie tylko umieli grać w piłkę, ale również, żeby poradzili sobie w życiu, umiejętnie odnajdując się w dorosłym życiu. Dlatego nasze minimum to zdanie matury. To jest ten drugi filar, oprócz sportowego, który staramy się zabezpieczyć - mówi dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Stąd właśnie współpraca podjęta z Grupa Pro Alegria, która funkcjonuje na rynku od trzynastu lat. Jest właścicielem placówek oświatowych w Obornikach i we Wronkach, w tym niepublicznej polsko-angielskiej szkoły podstawowej w Obornikach.

- Teraz tworzymy szkołę średnią, zostaliśmy zaproszeni do realizacji tego projektu przez Akademię Lecha. Nie robimy tego z dnia na dzień, pracujemy nad koncepcją już od grudnia 2019 roku - przyznaje Alicja Helbik, właścicielka Grupy Pro Alegria. - My odpowiadamy za kadrę pedagogiczną, programy szkoły, koncepcję całej placówki, a także realizację podstawy programowej. Naszym nadrzędnym celem jest godzenie wyzwań sportowych z tymi dotyczącymi edukacji. Program tutaj będzie dopasowany do wysokich wymagań szkolenia sportowego w klubowej Akademii. Dołożymy wszelkich starań, żeby szkoła funkcjonowała na jak najwyższym poziomie. To dla nas ogromna nobilitacja i wyróżnienie, że możemy zadbać o pozaboiskowy rozwój młodych piłkarzy - opowiada Alicja Helbik.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące będzie działać jako Szkoła Mistrzostwa Sportowego i uczyć się w niej będą tylko piłkarze z Akademii Kolejorza. Inauguracja przewidziana jest wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023, czyli 1 września. - Przy budowie naszego centrum badawczo-rozwojowego doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy przejąć całość szkolenia młodych zawodników. Nie tylko tego sportowego, ale również edukacyjnego. Kiedy byliśmy już zdecydowani na ten projekt i że będziemy się rozwijać w tym kierunku, zadbaliśmy o to, żeby nasze budynki przystosować do nauki. Stąd w CBR znajdują się odpowiednie sale wykładowe spełniające niezbędne warunki do nauki. Działamy tutaj z doświadczonym operatorem, czyli Grupą Pro Alegria i panią Alicją Helbik. Dzięki temu będziemy mogli realizować proces szkolenia w symbiozie z procesem edukacji. Dzięki temu zajęcia sportowe nie będą kolidować ze szkolnymi - podsumowuje dyrektor Marcin Wróbel.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij