2009-10-01 00:00 krzyż

Lech Poznań Oldboys - Orkan Manieczki 6:3

Piłkarze Lech Poznań Oldboys awansowali do IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu! Dziś na własnym boisku pokonali Orkan Manieczki 6:3.

Od początku spotkania inicjatywa należała do poznaniaków, którzy raz za razem gościli pod bramką Orkana. W 9 minucie w sytuacji sam na sam wprost w bramkarza trafił Juskowiak. W 13 minucie w identycznej sytuacji obok słupka uderzył Bąk. Minutę później było już 1:0. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Dembiński, Najtkowski odegrał z pierwszej piłki, a Juskowiak nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości. Orkan atakował z rzadka, ale w 28 minucie zdołał wyrównać po płaskim strzale z dystansu. Za chwilę Orkan niespodziewanie mógł prowadzić 2:1, ale lechici w ostatniej chwili wybili piłkę z linii bramkowej. W 34 minucie lechici ponownie wyszli na prowadzenie, dokładne dośrodkowanie Bąka strzałem głową na bramkę zamienił Najtkowski. Jeszcze przed przerwą lechici podwyższyli prowadzenie za sprawą Juskowiak, który pięknym technicznym strzałem pokonał golkipera Orkana.

Po trzynastu minutach drugiej połowy Kolejorza powinien prowadzić 4:1, ale strzał z Rzepki z rzutu karnego obronił bramkarz. Jak należy wykonywać "jedenastkę" pokazał w 64 minucie Dembiński, który pewnym strzałem po raz czwarty umieścił piłkę w bramce Orkana. Dwie minuty później znów groźnie zaatakowali goście i zmniejszyli straty. To podrażniło oldbojów, którzy ponownie zerwali się do ofensywy. Przyniosło to skutek w 73 minucie, gdy za niewykorzystanego karnego zrehabilitował się Rzepka. Nie minęły dwie minuty i było 6:2 dla oldbojów. Dokładne dośrodkowanie Rzepki wykorzystał Janeczek i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Piłkarze Orkana w 79 minucie zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale na więcej tego dnia nie było ich stać. W końcówce kolejny rzut karny zmarnowali poznaniacy, a konkretnie Dembiński, który nie trafił w światło bramki.

Lech Poznań Oldboys - Orkan Manieczki 6:3 (3:1)

Bramki dla Lecha: 14., 41. Juskowiak, 34. Najtkowski, 64. Dembiński (k), 73. Rzepka, 75. Janeczek

Lech Oldboys: Primel - Rzepka, Twardygrosz (77. Haniewicz), Kryger, Owczarek (65. Mizgalski) - Najtkowski (65. Skolasiński), Bąk, Okoński, Rybak - Juskowiak (46. Janeczek), Dembiński.