2009-09-19 00:00 krzyż

Lech Poznań - Odra Wodzisław 1:0

W meczu 7. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Odrę Wodzisław 1:0. Bramkę dla Kolejorza zdobył Jakub Wilk.

Przed sobotnim meczem wszyscy przypominali, że pojedynki z Odrą Wodzisław dla Lecha zawsze są bardzo trudne. Dzisiejszy mecz również nie należał do najlepszych w wykonaniu Kolejorza. Wodzisławianie wcale nie rozpoczęli spotkania murując własną bramkę. Choć do defensywy przywiązywali dużo uwagi, to jednak w pierwszych minutach spotkania zagościli kilka razy pod polem karnym Kolejorza. Przez pierwszy kwadrans na boisku działo się jednak niewiele. Wreszcie w 19 minucie lechici przejęli piłkę jeszcze na połowie rywala, Sławomir Peszko wypatrzył w polu karnym Jakuba Wilka, a ten strzałem głową nie dał szans Adamowi Stachowiakowi. Pięć minut później groźnie zza pola karnego strzelał Peszko, ale piłka minimalnie minęła bramkę Odry. Potem kilka razy skrzydłami szarpnęli jeszcze Wilk i Peszko, ale groźniejszych sytuacji przed przerwą kibice już nie obejrzeli.

W drugiej części spotkania poznaniacy zdecydowanie dominowali już na boisku. Pomogła w tym jednak czerwona kartka dla Piotra Piechniaka. W 55 minucie pomocnik Odry za niestosowne zachowanie wobec kibiców obejrzał do sędziego druga żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Od tego momentu poznaniakom grało się już znacznie łatwiej. Podopieczni Jacka Zielińskiego co chwila gościli pod polem karnym rywala. Swoje okazje mieli Wilk, Robert Lewandowski i wprowadzony w drugiej połowie Krzysztof Chrapek, ale żaden z nich nie potrafił podwyższyć prowadzenia. Przez to nieco nerwowo zrobiło się w końcówce spotkania, gdy Odra rzuciła się cały zespołem do ataku. W 79 w świetnej sytuacji znalazł się Marcin Wodecki, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców. Kolejorz ostatecznie zainkasował trzy punkty, ale przed spotkaniem z Legią poznaniacy zdecydowanie będą musieli poprawić skuteczność.

Lech Poznań - Odra Wodzisław Śląski 1:0 (1:0)
Bramka: 19. Wilk

Żółte kartki: Stilic, Zapotoka - Chwalibogowski, Piechniak, Radzinevicius

Czerwona kartka: Piechniak (56. za drugą żółtą).
Sędziował: Paweł Gil (Lublin)

Widzów 4000

Lech: Grzegorz Kasprzik - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Dimitrie Injac (84. Grzegorz Wojtkowiak), Seweryn Gancarczyk - Sławomir Peszko, Semir Stilic (67. Jan Zapotoka), Ivan Djurdjevic, Jakub Wilk - Hernan Rengifo (65. Krzysztof Chrapek), Robert Lewandowski.
Odra: Adam Stachowiak - Łukasz Pielorz, Rodrigo Moledo, Jacek Kowalczyk, Adam Mójta (70. Tomas Radzinevicius) - Bartłomiej Chwalibogowski, Piotr Piechniak, Marcin Malinowski, Aleksander Kwiek, Deivydas Matulevicius (62. Marcin Wodecki) - Daniel Bueno (72. Jan Woś).