2018-11-04 19:59 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 0:1

W meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 0:1 (0:1).

W pierwszych dziesięciu minutach meczu gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili lechici. Po dokładnym podaniu Marcina Wasielewskiego, niecelnie uderzył Christian Gytkjaer. Chwilę później odpowiedziała Lechia, jednak strzał Lukasa Haraslina okazał się również niecelny. W kolejnych minutach gra ponownie toczyła się w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy.

W 26 minucie Lechia objęła prowadzenie po bardzo ładnym uderzeniu Flavio Paixao. Chwilę później groźnie z rzutu wolnego uderzał Joao Amaral, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki bronionej przez Alomerovicia. Następnie ponownie zaatakowali piłkarze trenera Ivana Djurdjevicia. Christian Gytkjaer wyprowadził kontratak, idealnie obsłużył Joao Amarala, jednak jego strzał końcówkami palców wybronił bramkarz Lechii.

W dalszej części pierwszej połowy nadal stroną przeważającą byli lechici, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe. Tuż przed przerwą na bramkę uderzał Kamil Jóźwiak, ale jego strzał został bez problemu wyłapany przez bramkarza gości.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od dobrej sytuacji Lechii. Po dośrodkowaniu w pole karne, niecelnie główkował Jakub Arak. Chwilę później Kolejorz odpowiedział niecelnym uderzeniem Gytkjaera. W kolejnej akcji obrońcy zablokowali strzał Duńczyka, a po chwili Jóźwiak oddał niecelny strzał głową. Podobnie było kilka minut później, kiedy po dośrodkowaniu Roberta Gumnego, uderzał Amaral.

W dalszej części meczu gra ponownie się wyrównała i żadna z drużyn nie stwarzała sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Po tym okresie gry Jasmin Burić wybronił groźny strzał Haraslina. Podobnie było kilka minut później ze strzałem Paixao. Lech odpowiedział jedynie niecelnym uderzeniem Pedro Tiby.

Do końca meczu sytuacja na boisku nie uległa zmianie i Kolejorz przegrał na własnym stadionie z liderem z Gdańska.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramki: Flavio Paixao (26’)

Żółte kartki: Robert Gumny (59‘), Pedro Tiba (87’) - Filip Mladenović (41’), Jakub Arak (49’)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Robert Gumny, Dimitris Goutas, Thomas Rogne, Volodymyr Kostevych – Pedro Tiba, Maciej Gajos, Joao Amaral (90’ Paweł Tomczyk) – Marcin Wasielewski (62’ Dioni Villalba), Christian Gytkjaer, Kamil Jóźwiak (62’ Darko Jevtić)

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović – Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović – Konrad Michalak (69’ Karol Fila), Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik, Lukas Haraslin (87’ Tomasz Makowski) – Flavio Paixao, Jakub Arak (60’ Artur Sobiech)