2008-05-02 00:00 krzyż

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 6:1

W meczu 28. kolejki Orange Ekstraklasy Lech Poznań wysoko pokonał na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 6:1.
LECH - JAGIELLONIABRAMKI LECH JAGIELLONIA 35.Cueto
62.Zając
67.Cueto
80.Quinteros
90.Pitry
90+3.Pitry  38.SotirovićSędziował: M.PodgórskiWidzów: ok. 14.000ŻÓŁTE KARTKI LECH JAGIELLONIAKikutMarkiewicz(2)
33.Kałużny
69.Sotirowicz(59min) 31.TumicyWYDARZENIE: Bramki Cueto - Młody Peruwiańczyk znów dostał szansę gry od pierwszej minuty i odwdzięczył się trenerowi za zaufanie, dwoma pięknymi bramkami. "Iho" miał wiosną powoli wchodzić do zespołu i fatycznie robi to i to w kapitalnym stylu.

Początkowo mecz z Jagiellonią Białystok nie układał się po myśli z podopiecznych Franciszka Smudy. Goście nastawili się na bronienie dostępu do własnej bramki i przez długi czas grali w defensywie na tyle konsekwentnie, że lechici nie potrafili poważniej zagrozić bramce Grzegorza Sandomierskiego. Wreszcie w 32 minucie poznaniacy znaleźli sposób na obronę białostoczan. Marcin Zając dośrodkował z lewej strony w pole karne, a tam świetnie akcję zamknął Anderson Cueto i Sandomierski był bez szans. Jagiellonia odpowiedziała niemal natychmiast. Z rzutu wolnego na 10 metr dośrodkował Jacek Markiewicz, a tam świetnym strzałem głową popisał się Vuk Sotirović. Początek dramatu gości rozpoczął się chwilę później, gdy Hernana Rengifo bez piłki uderzył Marek Wasiluk i z czerwoną kartką musiał opuścić boisko.

Po przerwie gościom grało się jeszcze trudniej bo za faul na Rafale Murawskim drugą zółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Markiewicz. Grająca w dziewiątkę Jaga" broniła się dzielnie, ale nie była w stanie odeprzeć ataków Kolejorza. W 61 minucie wreszcie otworzył się worek z bramkami. Cueto dośrodkował do Zająca, a ten strzałem z woleja wyprowadził wreszcie Lecha na prowadzenie. Po chwili znów z bramki cieszył się młody Peruwiańczyk, który tym razem wykorzystał podanie Murawskiego i w sytuacji sam na sam pokonał Sandomierskiego. Lechici nie odpuszczali i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W 80 minucie z piłka w polu karnym zatańczył Henry Quinteros i został sfaulowany przez bramkarza. Po chwili sam pewnie wykorzystał jedenastke". Kolejne trafienia należały już do Przemysława Pitego, który już w doliczonym czasie gry dwa razy z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki ustalając wynik spotkania.