2019-04-13 19:59 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2

W spotkaniu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na właśnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0:2 (0:1).

W pierwszych piętnastu minutach meczu oba zespoły badały się nawzajem i gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Pierwsi do ataków ruszyli lechici, ale dwukrotnie Christian Gytkjaer nie doszedł do uderzeń głową po dobrych dośrodkowaniach kolegów. W kolejnej akcji bardzo ładnie dwójkowo zagrali Robert Gumny z Tymoteuszem Klupsiem, jednak po wrzutce tego drugiego bardzo niecelnie uderzył Kamil Jóźwiak.

Kilka minut później Jagiellonia miała bardzo dobrą sytuację na objęcie prowadzenia. Po dużym zamieszaniu pod bramką Putnockiego piłka została ostatecznie wybita przez obrońców trenera Dariusza Żurawia. Kolejorz odpowiedział celnym strzałem Klupsia, po przytomnym podaniu Pedro Tiby, jednak dobrze zachował się Marian Kelemen. Chwilę później niecelnie zza pola karnego uderzał Darko Jevtić. Tuż przed przerwą goście otrzymali rzut karny po zagraniu ręką w wykonaniu Thomasa Rogne. Pewnym egzekutorem okazał się Jesus Imaz. Po tej bramce sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

Po wznowieniu gry goście mieli dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia, jednak po rzucie rożnym strzał Tarasa Romanchuka został przyblokowany przez lechitów. Kilka minut później niebiesko-biali mogli wyrównać. Po dośrodkowaniu w pole karne Nikola Vujadinović uderzył na bramkę, ale bramkarz gości zbił piłkę na poprzeczkę. Po chwili uderzał Kamil Jóźwiak, a do „wyplutej” przez Kelemena piłki nie doszedł Gytkjaer.

W 61. minucie goście strzelili kolejnego gola. Po kolejnym rzucie rożnym piłkę do siatki wepchnął ponownie Jesus Imaz. W kolejnym fragmencie gry piłkarze Kolejorza starali się konstruować akcje ofensywne, ale bardzo dobrze zachowywała się cała formacja defensywna gości. W tym czasie bliski zdobycia bramki był Darko Jevtić, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego minimalnie minęło spojenie bramki białostoczan.

W doliczonym czasie gry dobrą sytuację miał Joao Amaral, ale jego strzał był niecelny. Piłkarze Lecha Poznań do końca meczu starali się zdobyć kontaktową bramkę, niestety ostatecznie Kolejorz przegrał z Jagiellonią Białystok 0:2.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: Jesus Imaz (45’, 61’)

Żółte kartki: Nikola Vujadinović (60’)

Lech Poznań: Matus Putnocky - Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych - Kamil Jóźwiak, Łukasz Trałka (71’ Maciej Gajos), Pedro Tiba, Tymoteusz Klupś (65’ Joao Amaral) - Darko Jevtić (85’ Maciej Makuszewski), Christian Gytkjaer

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Andrej Kadlec, Zoran Arsenić, Ivan Runje, Bodvar Bodvarsson - Taras Romanchuk (86’ Bartosz Kwiecień), Marko Poletanović - Jakub Wójcicki, Guilherme, Arvydas Novikovas (10’ Martin Pospisil) - Jesus Imaz (86’ Martin Kostal)

Liczba kibiców: 10 824