2009-08-30 00:00 krzyż

Lech Poznań - GKS Bełchatów 2:2

W meczu 5. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań tylko zremisował we Wronkach z GKS-em Bełchatów 2:2. Bramki dla Kolejorza zdobyli Robert Lewandowski i Hernan Rengifo.
Spotkanie we Wronkach rozpoczęło się bardzo spokojnie. Oba zespoły nie forsowały zbytnio tempa i nie ryzykowały wchodzenia większą ilością zawodników na połowę przeciwnika. Z biegiem czasu, lechici zaczęli grać jednak coraz szybciej, a do akcji ofensywnych włączali się boczni obrońcy. Szarpać starał się Sławomir Peszko, który z powodu kartek nie grał w czwartek w Brugii i wyraźnie było widać, że ma więcej sił niż pozostali lechici. To właśnie on w 13 minucie został przewrócony w polu karnym przez jednego z rywali, ale sędzia Hubert Siejewicz nie dopatrzył się przewinienia. Chwilę później po dośrodkowaniu Jakuba Wilka w niezłej sytuacji znalazł się Robert Lewandowski, ale po jego uderzeniu głową piłka przeleciała nad poprzeczką. Goście atakowali rzadziej, głównie szukając okazji w kontratakach i stałych fragmentach gry. Właśnie po rzucie rożnym Mateusz Cetnarski dośrodkował na piąty metr, a tam bierną postawę defensywy wykorzystał Jacek Popek i strzałem głową pokonał Kasprzika. Lechici chcieli szybko odpowiedzieć, ale po strzale Peszki piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki. Potem już w doliczonym czasie gry sam na sam z Łukaszem Sapelą znalazł się Robert Lewandowski, ale strzelił wprost w bramkarza.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Kolejorza, jednak strzały Wilka i Tomasza Bandrowskiego mijały bramkę GKSu. W 50 minucie gola zdobyli za to goście. Prawą stroną boiska urwał się Jakub Tosik, dośrodkował w pole karne, gdzie niepilnowany Mateusz Cetnarski nie miał problemów, by głową skierować piłkę do siatki. W odpowiedzi z 14 metrów uderzał Wilk, ale trafił prosto w Sapelę. Trener Jacek Zieliński chcąc zmienić coś w grze swojego zespołu posłał na boisko Semira Stilića i Hernan Rengifo. W 58 minucie poznaniacy zdobyli kontaktową bramkę. Prawym skrzydłem popędził Marcin Kikut, dośrodkował do Wilka, ten zgrał piłkę na 6 metr do Lewandowskiego, a napastnik Kolejorza uderzeniem z woleja pokonał wreszcie Sapelę. W 68 minucie właśnie Lewy" mógł doprowadzić do wyrównania, bo po kapitalnym zagraniu Stilića znów stanął oko w oko z bramkarzem rywali, ale przegrał ten pojedynek. Minutę później znów genialnie zagra Stilić, a Lewandowski z 15 metrów trafił w poprzeczkę. Wyrównać udało się wreszcie w 75 minucie, znów popisał się Stilić, który precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego do Rengifo, głową pokonał Sapelę. Lechici złapali wiatr w żagle i dalej atakowali rywala. Niestety mimo kilku okazji nie udało się już strzelić trzeciej bramki i Kolejorz musiał zadowolić się jednym punktem.

Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów 2:2 (0:1)
Bramki: 60. Lewandowski, 75. Rengifo (Lech) - 33. Popek, 50. Cetnarski (GKS)

Sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok)

Widzów: 3000

Lech Poznań: Grzegorz Kasprzik - Marcin Kikut, Manuel Arboleda, Bartosz Bosacki, Seweryn Gancarczyk - Sławomir Peszko, Tomasz Bandrowski, Dimitrije Injac (55. Semir Stilić), Jakub Wilk - Krzysztof Chrapek (55. Hernan Rengifo), Robert Lewandowski.
GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Jakub Tosik, Dariusz Pietrasiak, Mate Lacić, Jacek Popek (55. Marek Szyndrowski) - Tomasz Wróbel, Patryk Rachwał, Mateusz Cetnarski, Janusz Gol, Maciej Małkowski - Mariusz Ujek.