2007-09-25 00:00 maciej

Lech odpadł z Pucharu Polski

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Lech Poznań przegrał w Warszawie z Polonią 2:3 i odpadł z rozgrywek.

Bardzo szybko z Pucharem Polski pożegnali się podopieczni Franciszka Smudy. Przegraną z drugoligową Polonią Warszawa można nazwać sensacją. Zanosiło się na nią już po pierwszych minutach spotkania, kiedy to gospodarze kilka razy postraszyli Kolejorza i wreszcie dopięli swego. W 15 minucie źle lot piłki obliczył Tomasz Midzierski i pozwolił dojść do niej Danielowi Mące, a ten technicznym posłał futbolówkę ponad głową Kotorowskiego. Warszawiacy poszli za ciosem. Pięć minut później Lumir Sedlacek zdecydował się na mocne uderzenie zza linii pola karnego i posłał piłkę w samo okienko bramki Lecha.

Kolejorz odpowiedział bardzo szybko. Już w 24 minucie Jakub Wilk wrzucił piłkę w pole karne, a tam Hernan Rengifo popisał się kapitalnym uderzeniem z przewrotki. Wydawało się zatem, że lechici szykują po prostu kolejny dreszczowiec.

Potwierdzeniem tego wydawał się przebieg gry w drugiej połowie, kiedy to podopieczni trenera Smudy właściwie nie schodzili z połowy przeciwnika. W 65 minucie udało się wreszcie doprowadzić do wyrównania, po technicznym uderzeniu Henry Quinterosa. Niestety Polonia na 11 minut przed końcem zdołała strzelić, jak się później okazało zwycięską bramkę, a katem Kolejorza został eks-lechita, Krzysztof Michalski. Poznaniacy mieli w drugiej połowie kilka okazji do zdobycia większej liczby goli. W słupek trafił Dawid Florian, dobrą okazję miał również Midzierski, a tuż przed końcem spotkania za faul na Pitrym w polu karnym poznaniakom należał się rzut karny.

Polonia Warszawa - Lech Poznań 3:2

Bramki: 15.Mąka, 20.Sedlacek, 78.Michalski (Polonia) - 22.Rengifo, 65.Quinteros (Lech)

Żółte kartki: Michalski, Kulpaka, Simunić (Polonia) - Djurdjević, Pitry (Lech)

Sędziował: Włodzimierz Milczarek (Piotrków Trybunalski)

Widzów: 2.000 (60 z Poznania - nie wpuszczonych na stadion!)

Polonia: Simunić - Michalski, Broniewicz, Kulpaka, Moryc - Piątek, Wędzyński (82.Obem), Kosiorowski (71.Wojdyga), Sedlacek - Mąka (65.Zasada), Tataj.

Lech: Kotorowski - Kikut, Kucharski, Midzierski, Djuedjević - Zając (46.Florian), Murawski, Quinteros (78.Injać), Wilk (74.Pitry) - Reiss, Rengifo.