2014-05-14 00:00 Lech Poznań

Lech nie przedłuży umowy z Arboledą

Manuel Arboleda nie otrzyma propozycji nowego kontraktu i po zakończeniu sezonu odejdzie z Lecha Poznań. 35-letni Kolumbijczyk spędził przy Bułgarskiej 6 sezonów. Okazja do podziękowania mu za grę w niebiesko-białych barwach przypadnie na ostatni mecz Rundy Finałowej na INEA Stadionie.

Manuel Arboleda nie otrzyma propozycji nowego kontraktu i po zakończeniu sezonu odejdzie z Lecha Poznań. 35-letni Kolumbijczyk spędził przy Bułgarskiej 6 sezonów. Okazja do podziękowania mu za grę w niebiesko-białych barwach przypadnie na ostatni mecz Rundy Finałowej na INEA Stadionie.

Ostatnie tygodnie w barwach

W środę wieczorem Manuel Arboleda spotkał się z zarządem i trenerem Lecha Poznań. – Poinformowaliśmy piłkarza o tym, że nie przedłużymy z nim wygasającego kontraktu – mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes klubu. – Dziękujemy mu za wszystko co zrobił dla Kolejorza i życzymy kolejnych sukcesów.

- Manuela należy docenić za pełen profesjonalizm, który prezentował od samego początku naszej współpracy – mówi trener Mariusz Rumak. – W Lechu jednak następuje teraz zmiana pokoleń. To naturalny proces dla każdego klubu.

Członek mistrzowskiej drużyny

Arboleda był jedną z wiodących postaci Kolejorza w pierwszych latach swojej gry przy Bułgarskiej. W sezonie 2009/2010 zdobył mistrzostwo Polski, rok wcześniej Puchar Polski i Superpuchar Polski. Na swoim koncie ma też między innymi istotny udział przy bramce zdobytej przez Rafała Murawskiego w pamiętnym meczu z Austrią Wiedeń, który otworzył nam drzwi do pucharowej przygody w Europie.

W sumie Manu rozegrał 153 mecze w barwach Kolejorza, strzelił 12 bramek. W obecnym sezonie wybiegł na boisko 15-krotnie, po raz ostatni w marcu w wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź.

Pożegnanie na meczu Lech – Ruch

Manuel zawsze cieszył się sporą sympatią kibiców. To właśnie tego piłkarza podczas akcji Lech na Landach na krok nie odstępowały zwłaszcza dzieci. Zawsze miał dla nich dużo czasu i szeroki uśmiech. Właśnie dlatego już dziś zapraszamy wszystkich na ostatni mecz, jaki w tym sezonie rozegramy przy Bułgarskiej. To będzie idealna okazja do podziękowania za grę i pożegnania sympatycznego Kolumbijczyka.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij