2015-10-28 00:00 Łukasz Borowicz

Lech - Fiorentina przy pełnych trybunach Zagramy MocniRAZEM

Dzięki staraniom Klubu i walce do końca, na posiedzeniu Komisji Apelacyjnej UEFA – po wysłuchaniu argumentacji reprezentacji Lecha Poznań – Kolejorz został ukarany za wznoszenie w Bazylei przez kibiców zakazanych okrzyków grzywną finansową wysokości 200 tysięcy złotych.

Dzięki staraniom Klubu i walce do końca, na posiedzeniu Komisji Apelacyjnej UEFA – po wysłuchaniu argumentacji reprezentacji Lecha Poznań – Kolejorz został ukarany za wznoszenie w Bazylei przez kibiców zakazanych okrzyków grzywną finansową wysokości 200 tysięcy złotych. Kara zamknięcia stadionu została zawieszona na 2 lata.

Od wydania decyzji przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, Klub i jego przedstawiciele czynili wszelkie starania, by skutecznie odwołać się od nałożonej kary.

Argumentacja oparta o czynne włączenie się Lecha Poznań do akcji RESPECT, z hasłem której piłkarze Kolejorza grali na koszulkach z FC Basel podczas meczu fazy grupowej Ligi Europy, oraz uczestnictwie w akcji zainicjowanej przez ECA – „90 minutes for hope”, znanej w Polsce jako „1 euro wsparcia dla uchodźców z Bliskiego Wschodu” – a także promowaniu idei równości i poszanowania drugiego człowieka, zyskała uznanie w oczach Komisji Apelacyjnej UEFA.

W mocy utrzymana została grzywna finansowa wysokości 200.000 złotych, kara zamknięcia stadionu na jeden mecz w europejskich rozgrywkach została zawieszona na 2 lata. W związku z incydentami, które miały miejsce za udziałem kibiców w obecnym sezonie europejskich pucharów, klub ukarany został już grzywnami o łącznej wysokości 560.000 zł.

Powyższa decyzja umożliwi niniejszym wszystkim kibicom Kolejorza wejście na INEA Stadion i wspólne przeżywanie wielkich emocji podczas kolejnego historycznego starcia w europejskich pucharach. Bilety na mecz 4. kolejki Ligi Europy Lech Poznań – ACF Fiorentina do sprzedaży trafią jeszcze dzisiaj (środa, 28 października).

Następne mecze

Sobota 30.05 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij