2022-05-13 11:01 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Kto zagra z rezerwami Lecha? Sokół Ostróda

Drugi zespół Lecha Poznań rozegra w tę niedzielę o godzinie 16:00 we Wronkach ostatni domowy mecz w tym sezonie. Jego rywalem będzie Sokół Ostróda, który po zakończeniu rozgrywek pożegna się ze szczeblem centralnym.

Rozpoczęcie kampanii od dziesięciu ligowych porażek wskazało kierunek, w jakim ostródzianie zmierzali przez ostatnie miesiące. Pierwsze zwycięstwo przyszło dopiero w październiku, a dwie kolejne wygrane dały im światełko w tunelu jeszcze na okres przerwy zimowej. Wiosną jednak Sokół nie wygrał na boisku ani razu, dopisując sobie jedyny komplet punktów za niedawny walkower za mecz z GKS-em Bełchatów. To oczywiście okazało się zbyt mało, by zachować miejsce na poziomie krajowym, z którym pożegnał się on już kilka kolejek temu.

W klubie z województwa warmińsko-mazurskiego nie brakowało w tym sezonie kłopotów organizacyjnych i związanych z brakiem stabilizacji. W tym czasie prowadziło go aż trzech trenerów: we wrześniu Jarosława Kotasa zmienił na ławce Hubert Błaszczak, w styczniu zasiadł na niej z kolei Wojciech Figurski. Najlepszy okres nasz niedzielny rywal przeżywał za drugiego z wymienionych, ale jeszcze przed startem rundy wiosennej zdecydowano o odejściu młodego, 28-letniego szkoleniowca.

To także Błaszczak pełnił rolę opiekuna tej drużyny w chwili, gdy po raz pierwszy mierzyła się ona w tych rozgrywkach z rezerwami Kolejorza. O wyniku tamtej rywalizacji zaważył stały fragment niebiesko-białych, który sfinalizował ładnym uderzeniem z powietrza Maksymilian Pingot. Gospodarze tamtego starcia potrafili kilka razy napędzić strachu lechitom, ale i ci mieli kilka dogodnych okazji do podwyższenia rezultatu. Ten jednak nie uległ zmianie i bardzo cenne trzy "oczka" dla zespołu trenera Artura Węski stały się faktem.

Mimo kiepskiego dorobku punktowego oraz spadku Sokół nie złożył broni, a w ubiegłych tygodniach o determinacji jego zawodników przekonały się chociażby Pogoń Siedlce czy Śląsk II Wrocław, które nie potrafiły ograć ostródzian. W ich szeregach występuje kilku piłkarzy walczących o pozostanie na szczeblu centralnym już w innym klubie w przyszłym sezonie. Wśród nich można wymienić chociażby autora pięciu ligowych trafień, Sebastiana Rugowskiego, który w sierpniu ukończy dopiero 22 lata.

Mecz drugiej drużyny Kolejorza z Sokołem Ostróda odbędzie się w niedzielę, 15 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Akademii Lecha Poznań we Wronkach. Transmisja spotkania na platformie sportize.pl oraz w aplikacji eWinner.

Bilans ostatnich czterech ligowych rywalizacji Sokoła Ostróda:

P, R, P, R / 0:5 (vs. Motor Lublin), 0:0 (vs. Pogoń Siedlce), 0:2 (Hutnik Kraków), 1:1 (vs. Śląsk II Wrocław)

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij