2022-08-03 15:22 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Krótka wycieczka po okolicy

Piłkarze Lecha Poznań w środę pod wieczór mają zaplanowany ostatni trening przed czwartkowym meczem z Vikingurem Reykjavik w Lidze Konferencji Europy. Przed południem wybrali się natomiast na krótką wycieczkę po Islandii.

To stały punkt programu meczów pucharowych, że rano po śniadaniu w dniu meczu albo dzień wcześniej odbywa się spacer lub krótka wycieczka. To pierwsze tylko w przypadku, kiedy pozwalają na to warunki atmosferyczne. Jeśli jest zbyt duży upał, to wtedy jest tylko rozruch w hotelu. Na Islandii nie było jednak problemów, żeby pozwiedzać okolicę.

Autokarem mistrzowie Polski pojechali w trzy miejsca. Najpierw zatrzymali się w orukliwym miejscu, czyli przy Błękitnej Lagunie. To islandzie uzdrowisko typu spa, które jest położone w obszarze geotermalnym w południowo-zachodniej części wyspy, kilkanaście kilometrów od Keflaviku, w którym polski zespół stacjonuje. Na miejscu można się wykąpać w gorącej wodzie bogatej w minerały.

Stamtąd Kolejorz pojechał na klify w okolice latarni morskiej Reykjanesta. Ostatnią destynacją dla poznaniaków była 18-metrowa kładka dla pieszych, znajdująca się nad kanionem, który wskazuje miejsce styku dwóch płyt tektonicznych: euroazjatyckiej oraz północnoamerykańską. Po niecałych dwóch godzinach lechici wrócili do hotelu.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij