2018-11-14 15:28 Mateusz Jarmusz (LS) , fot. Przemysław Szyszka

Kontuzjowani wracają do treningów

W środę, po krótkich urlopach, zawodnicy Lecha Poznań wracają do treningów. Z całym zespołem będzie pracował Jasmin Burić, który doznał groźnie wyglądającej kontuzji w ligowym meczu z Jagiellonią Białystok. Do zajęć wracają także piłkarze, którzy od dłuższego czasu nie ćwiczyli ze względu na kontuzje.

Jasmin Burić w końcówce spotkania z Jagiellonią Białystok doznał nieprzyjemnie wyglądającej kontuzji. Podczas interwencji uderzył czołem w słupek, przez co momentalnie w tym miejscu pojawił się sporych rozmiarów guz. Wydawało się, że Bośniak nie będzie mógł kontynuować gry i w bramce będzie musiał stanąć jeden z zawodników z pola, ponieważ trener Dariusz Żuraw wykorzystał już w tym momencie wszystkie zmiany. Ostatecznie 31-letni bramkarz pozostał na boisku i dograł mecz do końca. W środę, zespół Kolejorza, po krótkich urlopach, wrócił do treningów i nie ma żadnych przeciwskazań, żeby Jasmin Burić trenował z całym zespołem. - Po meczu Jasmin nie miał żadnych niepokojących objawów. Teraz po guzie nie ma już praktycznie śladu, a więc może trenować z drużyną - mówi lekarz Lecha Poznań, profesor Krzysztof Pawlaczyk.

Równocześnie do zajęć powracają zawodnicy, którzy od dłuższego czasu borykali się z kontuzjami. Od środowego treningu w zajęciach będą brali udział Tomasz Cywka, Nikola Vujadinović i Tymoteusz Klupś. Wszyscy wyżej wspomniani zawodnicy z każdym dniem będą stopniowo wprowadzani do pełnych zajęć z resztą zespołu. Jedynym zawodnikiem Lecha, który w tym momencie nie będzie trenował z drużyną, jest Maciej Makuszewski.

Następne mecze

Niedziela 23.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij