2022-01-20 11:31 Karol Jaroni , fot. Damian Garbatowski

Komplet zwycięstw futsalu, porażka koszykarzy i start przygotowań DWL

Miniony weekend minął pod znakiem kolejnego zwycięstwa futsalistów Wiary Lecha, który znacznie zbliża zespół trenera Jacka Sandera do awansu do drugiej ligi oraz emocjonującego meczu koszykarzy zakończonego porażką z Basketem Piła.

Kolejny triumf futsalistów

Wiara Lecha zakończyła pierwszą rundę rozgrywek trzeciej ligi futsalu. Lechici zwyciężyli w Rawiczu i zwiększyli przewagę nad Piastem Poniec do siedmiu oczek. Wynik spotkania otworzyli jednak rawiczanie, pokonując po przypadkowej bramce Jarosława Sałatę w 8. minucie spotkania. Zespół Wiary Lecha od samego początku meczu wyróżniał się jednak lepszym stylem i kwestią czasu było przechylenie szali zwycięstwa na korzyść kiboli. Potrzebna była jedynie większa skuteczność. Mimo znacznej przewagi, do przerwy lechici zdołali zdobyć jedynie jedną bramkę po indywidualnym rajdzie Jacka Sandera w na minutę przed końcem pierwszej połowy.

Wiara Lecha nie ustawała w atakach także po zmianie stron. Po siedmiu minutach ofensywy poznaniacy zdobyli bramkę dającą prowadzenie po sytuacji sam na sam wykorzystanej przez Artura Adamskiego. Ostatnie dziesięć minut spotkania było pokazem siły zespołu Wiary Lecha. Skutecznością popisali się Wojciech Tabiszewski oraz Marcin Antczak, bo każdy z nich zakończył mecz z dwoma trafieniami na koncie. Rawiczanie zdołali odpowiedzieć dopiero po utracie szóstego gola, pokonując debiutującego w bramce Wiary Lecha Wojciecha Persa.

Na półmetku rozgrywek lechici liderują w stawce z kompletem zwycięstw na koncie. Do zapewnienia awansu potrzebują czterech zwycięstw w sześciu pozostałych meczach. Okazja do przedłużenia zwycięskiej passy przyjdzie w niedzielę, 30 stycznia o godzinie 13:00 w poznańskiej hali CityZen.

FUTSAL RAWICZ - WIARA LECHA FUTSAL 2-6 (1-1)

Bramki dla Wiary Lecha: Jacek Sander (19.), Artur Adamski (27.), Marcin Antczak (30.,35.), Wojciech Tabiszewski (34., 36.)

Wiara Lecha: Jarosław Sałata - Jacek Sander, Oskar Ganowski, Piotr Jabłecki, Marcin Antczak, Artur Adamski, Marcin Surowiec, Łukasz Norek, Wojciech Tabiszewski, Mateusz Jedliński, Wojciech Pers

Porażka koszykarzy po zaciętym pojedynku w Pile

Koszykarze Wiary Lecha mają za sobą bardzo dobry mecz w Pile, w którym od samego początku objęli prowadzenie i prezentowali skuteczną grę. Potwierdzeniem był wynik pierwszej kwarty (16:14), lecz druga kwarta była pokazem siły gospodarzy. Zawodnicy Basketu nie tylko odrobili straty, ale także wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie.

Po zmianie stron lechici wrócili do dyspozycji z pierwszej kwarty, wygrywając tę część meczu trzema punktami. Ostatnia kwarta była zwieńczeniem wyrównanego i stojącego na wysokim poziomie meczu. Na siedem minut przed końcem starcia Wiara Lecha doprowadziła do prowadzenia 65:58. Trybuny tego dnia pozostały jednak puste i wsparcie kibiców z pewnością było elementem, którego w Pile zabrakło. Podopieczni duetu Jechorek-Dwornik nie zachowali zimnej krwi w końcówce i ostatecznie przegrali całe spotkanie zaledwie trzema punktami.

Niekorzystny wynik nie sprawił jednak spadku lechitów w ligowej klasyfikacji. Niebiesko-biali wciąż mają dwa punkty przewagi nad Basketem Suchy Las, który ma jeden mecz więcej do rozegrania. By osiągnąć miejsce premiowane awansem lechici potrzebują kompletu zwycięstw w ostatnich trzech meczach oraz chociaż jednego potknięcia zespołu z Suchego Lasu.

BASKET PIŁA - WIARA LECHA 77:74 (14:16, 30:20, 13:16, 20:22)

Punkty dla Wiary Lecha: Konrad Sobczak 20, Paweł Pampuch 17, Wiktor Zygman 8, Marcin Szorcz 7, Marcin Górecki 6, Jacek Wyrwas 5, Jakub Szczepański 4, Łukasz Zawodniak 4, Maciej Menesiak 3, Kamil Szkopiński 0, Damian Dawidziński 0, Łukasz Gruszczyński 0

Początek przygotowań DWL do rundy wiosennej

Drużyna Wiary Lecha zainaugurowała w poniedziałkowy wieczór przygotowania do rundy wiosennej V. ligi. Po odprawie oraz sprawdzeniu wagi podopieczni udali się pod balon przy ulicy Bułgarskiej, gdzie odbyli jednostkę, podczas której między innymi sprawdzono wydolność. W pierwszym tygodniu przygotowań lechitów czekają łącznie cztery treningi, w tym jeden bokserski w Bagdasarian Boxing Club, który ma urozmaicić pracę nad formą w rundzie wiosennej. Pierwszy sparing zaplanowano na sobotę 29 stycznia.

W treningach Wiary Lecha udział weźmie także trzech zawodników z drużyny juniorów Akademii Wiary Lecha. Przykuć uwagę trenera Łukasza Kubiaka postarają się 15-letni Bartosz Goderski, Dawid Konieczny oraz Paweł Szmajdziński.