2021-12-17 13:32 Karol Jaroni , fot. Damian Garbatowski

Komplet punktów Wiary Lecha

Obie sekcje Wiary Lecha biorące aktualnie udział w rozgrywkach zakończyły swoje ostatnie mecze pokonując rywala. W minioną sobotę  futsaliści odwrócili wynik spotkania i zwyciężyli z Futsalem Oborniki, natomiast we wtorek wyższość pokazali koszykarze deklasując zespół juniorów Stali Ostrów Wielkopolski.

Futsaliści zdołali odwrócić wynik spotkania

Wiara Lecha od początku spotkania z Futsalem Oborniki była stroną dominującą. Lechici częściej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza rywali. Oborniczanie groźnie kontrowali i szukali swoich szans w strzałach z dystansu. Pierwszy zatrzymał się na poprzeczce, drugi już wpadł do bramki strzeżonej przez Jarosława Sałatę. Goście cofnęli się do głębokiej defensywy i nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł przez Wiarę Lecha. Podopiecznym Jacka Sandera udało się wyrównać po zmianie stron, gdy do siatki trafił Marcin Antczak. Szybko zdobyta bramka po wznowieniu gry wpłynęła pozytywnie na Lechitów. W 30. minucie zwycięskiego gola strzelił Wojciech Tabiszewski, który pokonał bramkarza Obornik po strzale z bliskiej odległości. Goście z każdą minutą tracili siły i do końcowej syreny nie potrafili zagrozić Sałacie.

Wiara Lecha wygrała z Futsalem Oborniki 2:1 i dzięki potknięciu Piasta Poniec awansowała na pierwsze miejsce w trzecioligowej klasyfikacji. W następnej kolejce, która jest zaplanowana na weekend 18/19 grudnia niebiesko-biali będą pauzować. Do rywalizacji wrócą przy okazji 6. kolejki, gdy do hali CityZen przyjedzie Piast Poniec. Pierwszy z dwóch hitów sezonu odbędzie się w sobotę 8 stycznia o godzinie 18.

WIARA LECHA - FUTSAL OBORNIKI 2:1 (0:1)

Bramki dla Wiary Lecha: Marcin Antczak (23.), Wojciech Tabiszewski (30.)
Wiara Lecha: Jarosław Sałata - Jacek Sander, Oskar Ganowski, Wojciech Tabiszewski, Piotr Jabłecki, Marcin Antczak, Marcin Janas, Marcin Surowiec, Łukasz Norek, Mateusz Jedliński, Maciej Manelski

Wysokie zwycięstwo koszykarzy z juniorami mistrza Polski

Nie było niespodzianki w pojedynku Wiary Lecha z juniorami mistrza Polski. Ostrowianie byli tłem dla poznaniaków i wyjeżdżali ze stolicy Wielkopolski z trzycyfrową liczbą straconych punktów. Podopieczni Mateusza Dwornika i Jarosława Jechorka pokonali Stalowców 118:52. Niebiesko-biali wygrali każdą kwartą, a w trzech rzucili ponad 30 punktów. Najsłabiej zaprezentowali się tuż po przerwie, gdy trzecią część gry zakończyli z 21-punktową zdobyczą. Tyle samo oczek Stal wywalczyła w pierwszej kwarcie.

Pięciu zawodników zakończyło mecz z dwucyfrową liczbą punktów. Najwięcej, bo 26 i 25 rzucili kolejno Konrad Sobczak i Paweł Pampuch. Dzięki wygranej Wiara Lecha zanotowała awans na czwartą pozycję. Do trzeciej, ostatniej gwarantującej zajęcie miejsca w grupie mistrzowskiej lechitom brakuje jednego punktu.

W następnym meczu Wiara Lecha zmierzy się z drugim w tabeli Basketem Piła. Pojedynek 10. kolejki odbędzie się w sobotę 18 grudnia o godzinie 20:00 w hali Chwiałka w Poznaniu.

WIARA LECHA - STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI JUNIORZY 118:52 (32:21, 34:11, 21:11, 31:9)

Punkty dla Wiary Lecha zdobyli: Konrad Sobczak 26, Paweł Pampuch 25, Marcin Górecki 12, Damian Dawidziński 11, Wiktor Zygman 10, Jakub Stankowski 9, Miłosz Lisek 7, Kacper Żebrowski 6, Michał Banaszak 5, Jakub Szczepański 4, Marcin Szorcz 3, Maciej Menesiak 0