2016-06-02 12:12 Lilianna Szymczak / fot. Marcin Rajczak

Kolejorz rozpoczyna szkolenie dziewczynek

- Pierwsze zajęcia trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Do treningu przystąpiło 20 dziewczynek, które bardzo szybko przyswoiły podstawowe elementy piłkarskie - mówi Błażej Czyżewski, koordynator ds. sportu Lech Poznań Football Academy o pierwszym treningu Dziewczynek Lecha.

- Pierwsze zajęcia trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Do treningu przystąpiło 20 dziewczynek, które bardzo szybko przyswoiły podstawowe elementy piłkarskie - mówi Błażej Czyżewski, koordynator ds. sportu Lech Poznań Football Academy o pierwszym treningu Dziewczynek Lecha.

Kolejorz właśnie rozpoczął szkolenie dziewczynek, które chcą grać w piłkę nożną z kolejowym herbem na piersi. Na razie oferta Lech Poznań Football Academy jest skierowana do najmłodszych miłośniczek futbolu, jednak o tym ile będzie grup i w jakim wieku, będzie można poinformować dopiero po zakończeniu naboru. - Nasze zajęcia są przeznaczone dla dziewczynek od 7. do 12. roku życia. W tym momencie powstała grupa naborowa, jednak cały czas można się zgłaszać i przychodzić na pierwsze zajęcia treningowe. Dopiero po okresie naborowym powstaną grupy docelowe z uwzględnieniem wieku zawodniczek i umiejętności sportowych - mówi Błażej Czyżewski.

Zainteresowanie piłką nożną wśród płci żeńskiej cały czas wzrasta. Od teraz najmłodsze przedstawicielki będą mogły spróbować swoich sił w treningu piłkarskich i nie tylko kibicować Kolejorzowi, ale także stać się częścią wielkiej futbolowej rodziny. - Pomysł na stworzenie grupy kobiecej w Lechu Poznań pojawił się już 2 lata temu. Dziś nadszedł czas, żeby plan ten zrealizować. Cieszy nas duże zaangażowanie dziewczyn, które dzisiaj postawiły pierwsze piłkarskie kroki przy Bułgarskiej - dodaje Czyżewski.

Zawodniczki trenować będą na BT4, boisku z naturalną trawą przy INEA Stadionie. Treningi odbywać się będą w poniedziałki i środy o godzinie 17:30. - Serdecznie zapraszamy do zapisów i liczymy, że grupa Dziewczynek Lecha cały czas będzie się rozrastać w strukturach LPFA - kończy koordynator ds. sportu LPFA.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij