2017-10-12 11:41 Adrian Gałuszka , fot. Adam Ciereszko

Klupś skupia się na rozwoju

- To jest młody chłopak, który dobrze wygląda zarówno na treningach, jak i w trakcie ligowych spotkań. Cieszę się, że mógł wystąpić w meczu kontrolnym pierwszej drużyny - mówi szkoleniowiec drugiego zespołu Kolejorza, Ivan Djurdjević. Tymoteusz Klupś, bo o nim mowa, coraz odważniej puka do zespołu trenera Nenada Bjelicy.

Urodzony w 2000 roku Klupś to poznaniak, który przeszedł wszystkie szczeble wronieckiej części Akademii Lecha Poznań. Trafił do niej na początku sezonu 2012/13, a następnie występował kolejno w drużynach trampkarzy, juniorów młodszych oraz starszych. Od tego lata reprezentuje niebiesko-białe barwy w ekipie rezerw, a w obecnych rozgrywkach rozegrał osiem spotkań, w których zaliczał trzy ostatnie podania.

Swojego podopiecznego trener Djurdjević przedstawia w korzystnym świetle. - Tymek to bardzo dynamiczny zawodnik, potrafi świetnie przyspieszyć grę. Dobrze radzi sobie w pojedynkach jeden na jeden z przeciwnikami, na boisku prezentuje się pozytywnie z piłką i bez niej. Naturalnie, musi cały czas pracować nad sobą i swoimi mankamentami. Jest to jednak chłopak bardzo skoncentrowany na rozwoju swoich umiejętności - wymienia zalety 17-latka jego trener.

Jeśli chodzi o elementy, nad którymi lewoskrzydłowy wciąż pracuje, były piłkarz Lecha wskazuje przede wszystkim grę słabsza nogą. - Wraz ze sztabem szkoleniowym cały czas pracujemy nad jego lewą nogą. Ponadto przywiązujemy dużą wagę do jego gry w defensywie. Wiemy, że w DNA całej Akademii jest gra ofensywna, ale nie możemy zapominać o obronie. W przypadku Klupsia również tego nie robimy. Ten zawodnik jest dobrym przykładem tego, że ciężka praca i poświęcenie przynosi należyte rezultaty - kończy Djurdjević, który pełni funkcję trenera rezerw Kolejorza od 2015 roku.

Następne mecze

Czwartek 12.07 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Gandzasar Kapan
Czwartek 19.07 godz.00:00
Gandzasar Kapan
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij