2018-06-06 14:23 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Klupś na cztery lata w Lechu

Tymoteusz Klupś podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Skrzydłowy związał się z Kolejorzem czteroletnią umową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022.

- Umowa z Tymkiem to dowód naszego zaufania i wiary w to, że w nieodległej przyszłości będzie mógł stanowić o sile drużyny. Jest zawodnikiem bardzo utalentowanym, który nie boi się ciężkiej pracy i oddaje się jej z całym sercem. Jest naszym kolejnym wychowankiem, który notuje regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski, podąża wyznaczoną przez nas ścieżką podobnie jak wcześniej robili to choćby Bednarek, Kamiński, Kownacki czy Linetty. Oni rozwijają swoje kariery w większych klubach, będziemy podziwiać ich występy na mistrzostwach świata. Podobnego scenariusza życzę również Klupsiowi - mówi wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski.

18-latek jest wychowankiem poznańskiego klubu, do którego trafił w 2007 roku. Zimą wyjechał z pierwszą drużyną na obóz przygotowawczy do Turcji, po którym został włączony do kadry i zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy. W nich zadebiutował 18 lutego w spotkaniu z Pogonią. Na swoim koncie ma obecnie siedem występów w pierwszej drużynie, trzykrotnie zagrał od pierwszej minuty.

- Wiążę się kontraktem z klubem, w którym trenuję od dziecka, dlatego to dla mnie szczególny moment. Przeszedłem przez każdy szczebel akademii, trafiłem do pierwszej drużyny i zagrałem przy Bułgarskiej, przed naszymi kibicami. To super uczucie, bo w ten sposób spełniłem swoje marzenie. Podpisanie tego kontraktu wywołuje u mnie tylko pozytywne emocje - podkreśla piłkarz. - Teraz tylko muszę skupić się na ciężkiej pracy i podnoszeniu swoich umiejętności - dodaje.

Piłkarz jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. Jeszcze w lutym tego roku był powoływany do kadry do lat 18. Po zakończeniu sezonu wyjechał na konsultację szkoleniową reprezentacji U-20, która w przyszłym roku zagra w mistrzostwach świata organizowanych w Polsce.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij