2022-09-21 11:00 Lech Poznań

Kibice wybiorą organizację, której logo pojawi się na froncie koszulek w Izraelu

Fundacja DKMS, Cukierasy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - logo jednej z tych trzech organizacji charytatywnych znajdzie się na strojach Lecha podczas wyjazdowego pucharowego meczu z Hapoelem Beer Sheva. STS - największy bukmacher w Polsce, a zarazem sponsor strategiczny Lecha - wyszedł z taką inicjatywą i w porozumieniu z klubem udostępni swoje miejsce na froncie koszulek. Trykoty - po zakończeniu udziału Kolejorza w rozgrywkach europejskich - zostaną przekazane na cel charytatywny.

- W związku z tym, że w Izraelu zabronione jest reklamowanie nielicencjonowanych w tym kraju firm bukmacherskich, jako spółka respektująca regulacje prawne, postanowiliśmy kolejny raz w porozumieniu z Lechem Poznań udostępnić miejsce na koszulkach. Tym razem jednak nie Fundacji STS, a organizacji, którą wybiorą kibice. Oddajemy im głos - mówi Mateusz Juroszek, Prezes STS. - Wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie nagłośnimy działalność wszystkich trzech organizacji biorących udział w głosowaniu, a zwłaszcza tej, która zostanie wybrana przez kibiców. Dzięki temu zwrócimy uwagę na bardzo istotne problemy, z którymi codziennie walczą biorące udział w akcji organizacje - dodaje.

Do projektu zaproszone zostały trzy organizacje: znane już poznańskim kibicom CukierAsy, których ambasadorem jest pomocnik Lecha Jesper Karlstrom, walcząca z nowotworami i innymi chorobami krwi Fundacja DKMS oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, znana chociażby z prowadzenia telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Głosowanie odbywa się poniżej i potrwa od 21 do 25 września. Wyniki zostaną ogłoszone we wtorek 27 września.

- Dziękujemy za zaproszenie do akcji. Czujemy się wyróżnieni, że spośród tak wielu organizacji, wybrana została Fundacja DKMS. Każda forma promowania ważnych społecznie idei przekłada się na podnoszenie świadomości społeczeństwa na ten temat i mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie Polacy dowiedzą się więcej o idei dawstwa szpiku. Trzymamy kciuki za organizacje biorące udział w akcji, jedocześnie mając nadzieję, że kibice Lecha Poznań zagłosują na Fundację DKMS, która od lat współpracuje z klubami piłkarskimi i środowiskami kibicowskimi. Wśród nich jest już wielu zarejestrowanych dawców szpiku, ale również dawców faktycznych, którzy dali komuś szansę na życie oddając szpik lub krwiotwórcze komórki macierzyste - mówi Joanna Zduńczyk, Kierownik Działu Marketingu Fundacji DKMS.

Mikołaj Illukowicz, założyciel i trener CukierAsów: - Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie nas do konkursu organizowanego przez STS i Lecha Poznań. Ewentualna wygrana pozwoliłaby nam nie tylko na większe nagłośnienie problemu społecznego jakim jest cukrzyca. To także szansa na pokazanie innym Słodkim - nie tylko w Polsce, że nieuleczalna choroba nie jest przeszkodą w uprawianiu sportu. Wreszcie - logo CukierAsów na koszulkach Lecha to informacja wysłana do innych chorujących dzieci i ich opiekunów, aby zainteresowali się naszą dumą czyli Czerwoną Kartką dla Cukrzycy - największą piłkarską imprezą dla "słodkich" dzieciaków w Europie.

- Jesteśmy zaszczyceni zaproszeniem do wzięcia udziału w tym projekcie. W swojej codziennej pracy - podobnie jak piłkarze, gramy zespołowo, jesteśmy konsekwentni, uparci i zdecydowani w dążeniu do celu. A naszym celem od ponad 30 lat jest ochrona dzieci przed przemocą i pomoc tym, które doświadczyły krzywdzenia. Liczymy, że wśród kibiców piłki nożnej i fanów Lecha Poznań znajdą się też fani naszych działań, którzy oddadzą głos na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Marzymy, żeby dzieci z naszego logo, które są symbolem dawania siły, znalazły się na koszulkach zawodników Lecha i wspierały ich w meczu z Hapoelem - mówi Monika Kamińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Organizacja, której logo pojawi się na froncie koszulek w meczu z Hapoelem:
CukierAsy

Fundacja DKMS

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

O Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę:

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Zapewnia dzieciom i ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Uczy dorosłych, jak mądrze i skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci oraz co robić, gdy podejrzewają, że dziecko jest krzywdzone.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od blisko 14 lat prowadzi też 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Tylko w 2021 roku, działając w trybie 24/7, konsultanci telefonu 116 111 przeprowadzili 57621 rozmów, odpowiedzieli na 9232 wiadomości online i aż 823 razy interweniowali w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia dziecka. Więcej: fdds.pl

O CukierAsach:

CukierAsy to Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą, którego głównym zadaniem jest niesienie wielowymiarowego wsparcia dzieciom chorym na nieuleczalną chorobę, jaką jest cukrzyca typu 1. To również aktywizacja dzieci do uprawiania sportu, co jest niezwykle ważnym elementem codziennej terapii cukrzycy. CukierAsy są organizatorem największej w Europie imprezy piłkarskiej dla dzieci z cukrzycą – Czerwonej Kartki dla Cukrzycy, która odbywa się co roku w Suchym Lesie k. Poznania.

O Fundacji DKMS:

Misją Fundacji DKMS jest pomoc każdemu pacjentowi walczącemu z nowotworem krwi, który potrzebuje wsparcia „bliźniaka genetycznego”, czyli przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy szpiku. Jest ona realizowana poprzez działania edukacyjne w zakresie idei dawstwa szpiku, obalanie krążących na ten temat mitów oraz zachęcanie do zostania potencjalnym dawcą szpiku. Każda nowa osoba, która zarejestruje się w bazie dawców szpiku, zwiększa szansę na to, że pacjent walczący z nowotworem krwi otrzyma swoją szansę na powrót do zdrowia – mimo tego, że na całym świecie jest ponad 39 milionów potencjalnych dawców szpiku, w bazie Fundacji DKMS ponad 1,8 mln osób, to nadal nie wszyscy pacjenci znajdują swojego „bliźniaka genetycznego”.

Następne mecze

Niedziela 05.02 godz.15:00
Lech Poznań
vs |
Miedź Legnica
Sobota 11.02 godz.17:30
Wisła Płock
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij