2020-03-24 12:12 Lilianna Szymczak , fot. Przemysław Szyszka

Kibice Lecha pomagają

Kibice Lecha Poznań wielokrotnie pokazywali swoją chęć niesienia pomocy na rzecz lokalnej społeczności. Coroczna renowacja grobów czy mogił Powstańców Wielkopolskich, organizacja turniejów charytatywnych, a także zbiórka darów dla kresowiaków. To tylko niektóre z kibicowskich inicjatyw. Teraz, w tym trudnym okresie, fani niebiesko-białych zajęli się zbiórką jednorazowych materiałów medycznych i odzieży ochronnej dla pracowników wielkopolskich szpitali.

Akcja rozpoczęła się przed tygodniem, w poniedziałek 16 marca. Udział w niej wzięło kilka sekcji kibicowskich. Największe zapotrzebowanie miał szpital zakaźny im. J. Strusia w Poznaniu, dlatego to tam trafiła największa część zebranych artykułów. W sumie kibice Kolejorza do wielkopolskich placówek przekazali kilkadziesiąt palet wody niegazowanej, środki dezynfekujace, rękawiczki, ręczniki papierowe, naczynia jednorazowe, warzywa i owoce, słodycze, kawę, herbatę, cukier oraz soki. Szpitale otrzymały również m.in. kombinezony, gogle, termometry bezdotykowe, ochraniacze na buty. Kibice posiadają również ponad 700 m² flizeliny do produkcji maseczek, które przekazali już odpowiednim firmom, by te uszyły je dla wielkopolskich placówek.

- Od poniedziałku, 16 marca dyżurujemy na Stadionie Poznań i przy telefonach. Zaczęliśmy od zbiórki wody i innych najpotrzebniejszych w szpitalach artykułów - czytamy w jednym z postów na profilu Kibice Lecha Poznań. - Od samego początku współpracowaliśmy z Ratajskimi Fanatykami. W miarę upływu czasu dołączały się kolejne sekcje Grunwald, Fyrtel Północ, Sekcja Luboń, Lech Poznań - Sekcja Kaźmierz, FC Murowana Goślina, FC Owińska, FC Szamotuły, Legion Piła, Kolejorz Gostyń, Lech Poznań Ultras, FC Jarocin, Sekcja Jeżyce, FC Opalenica, FC Września, FC Zbąszyń, Swarzędzcy Kibole i wiele innych - dodają.

Do akcji włączyło się również Miasto Poznań. Kibice otrzymali mnóstwo pomocy od mieszkańców, jak również od firm.

- Nasza zbiórka trwa cały czas, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przynoszenia potrzebnych artykułów pod trybunę im. Białasa (IV trybuna). Pragniemy podkreślić, że cały czas jesteśmy w stałym kontakcie ze szpitalami, Izbą Lekarską, Pogotowiem, Sanepidem, urzędnikami miejskimi, którzy pomagają w akcji - mówi Marcin Kawka, prezes Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz, które razem z ośrodkiem Kibice Razem Lech Poznań koordynują całą akcję.

Następne mecze

Niedziela 20.09 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Warta Poznań
Niedziela 27.09 godz.15:00
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij