2019-05-31 11:02 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Karol Kikut dołącza do sztabu szkoleniowego Lecha

Od nowego sezonu pierwszym trenerem przygotowania fizycznego i motorycznego w sztabie Dariusza Żurawia będzie Karol Kikut, z którym współpracować będzie dotychczas pełniący tę funkcję Andrzej Kasprzak. W minionych rozgrywkach Kikut odpowiadał za przygotowanie fizyczne w zespole rezerw Lecha Poznań.

Karol Kikut już od wielu lat pracuje jako trener przygotowania fizycznego i motorycznego w strukturach Lecha Poznań. Był on m.in. członkiem sztabu szkoleniowego Patryka Kniata, kiedy w 2012 roku obejmował on zespół Kolejorza występujący w Młodej Ekstraklasie. Następnie przez wiele lat pracował w różnych zespołach Akademii Lecha Poznań, aż na początku zeszłego sezonu rozpoczął pracę z drugą drużyną, którą obejmował wtedy trener Dariusz Żuraw. Karol Kikut jest młodszym bratem Marcina Kikuta, czyli byłego zawodnika Kolejorza, który występował w niebiesko-białych barwach w latach 2006-2012. Łącznie dla poznańskiego klubu rozegrał ponad 150 spotkań.

- Karol od lat jest trenerem przygotowania fizycznego w wielu kategoriach wiekowych w Akademii. Ostatnio pełnił tę funkcję w zespole rezerw, a wcześniej pracował w drużynie juniorów starszych, którzy zostali mistrzami Polski. W trakcie pracy w drugim zespole bardzo dobrze współpracował z trenerem Żurawiem. Przez ostatnie lata brał udział w wielu szkoleniach i stażach w klubach zagranicznych oraz zbierał odpowiednie doświadczenie predysponujące go do pełnienia tej roli. Obecnie jest on pełnowartościowym trenerem i cieszymy się, że wzmocni sztab pierwszego zespołu - mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

W sztabie szkoleniowym trenera Dariusza Żurawia nadal będzie pracował trener Andrzej Kasprzak, który będzie wspomagał swoim doświadczeniem i wiedzą Karola Kikuta.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij