2017-11-11 22:44 Lt. , fot. Adam Ciereszko

Kalorie same się nie spalą

Zwłaszcza 11 listopada i w Poznaniu. Tony przepysznych rogali świętomarcińskich pochłanianych przez mieszkańców miasta i jego gości wywołują u niektórych silne przekonanie, że grawitacja działa jakby mocniej. - Mam na to radę - mówi dr Martin Mayer, trener przygotowania fizycznego Lecha Poznań i macha ręką zapraszając na boisko.

- Dawaj, dawaj! - krzyczy za to drugi ze szkoleniowców, Andrzej Kasprzak. Każdy z nich świetnie przygotował się do trzeciej już odsłony akcji 500 kalorii za 500 kalorii. W jej ramach, razem z Kolejorzem, można w godzinę spalić całkiem słuszną porcję poznańskiego przysmaku zajadanego 11 listopada.

Mimo deszczu, chłodu i porywów wiatru, na Bułgarskiej zameldowało się nieco ponad stu uczestników akcji. - Niektórzy byli z nami już po raz trzeci. Bardzo fajnie, bo to właśnie dzięki nim takie wydarzenie na stałe wpisuje się do naszego kalendarza - zdradza Wojciech Terpiłowski z działu marketingu Kolejorza. - W ten sposób aktywnie i razem spędzamy czas i cieszymy się naszym lokalnym świętem.

"Było ciężej niż ostatnio" - słyszymy po treningu. "W ogóle tak mocnego treningu się nie spodziewaliśmy. Ale rogale wynagradzają cały trud" - wymieniali się opiniami uczestnicy akcji. Rzeczywiście, trenerzy Mayer i Kasprzak zaserwowali swoim podopiecznym intensywny zestaw ćwiczeń, który nie tylko gwarantował poprawę formy, ale również zmuszał do integracji.

- Dobra robota - powiedział łamaną polszczyzną po zakończeniu spotkania austriacki szkoleniowiec Lecha. - Nie zapominajcie, że takie treningi nie mogą odbywać się tylko raz do roku. Niech to będzie ukoronowanie waszej pracy, ale ruszajcie się regularnie. A teraz smacznego!

Tradycyjnie, po zejściu z boiska, w siedzibie klubu na uczestników akcji czekały pyszne rogale świętomarcińskie upieczone przez poznańskiego cukiernika Piotra Koperskiego. Dla takich chwil warto wylewać z siebie hektolitry potu i od czasu do czasu, dla poprawy rezultatów, odmówić sobie małego co nieco.

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:30
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij