2016-10-19 13:15 Lt.

Juskowiak wzmocnił skauting Kolejorza

Andrzej Juskowiak wzmocnił Dział Skautingu Lecha Poznań. To oznacza zatem powrót do klubu po kilkuletniej rozłące. Były napastnik Kolejorza będzie odpowiedzialny za weryfikację piłkarzy, którzy potencjalnie mogą trafić na Bułgarską.

- Andrzej Juskowiak ostatnio coraz bardziej angażuje się w życie poznańskiej i wielkopolskiej piłki i niejako naturalnym trybem było zaproszenie go do wsparcia naszych działań - mówi Tomasz Wichniarek, szef skautingu Lecha. - Niewątpliwie dla nas to bardzo ważne, że byli lechici chcą współpracować z klubem i dzielić się swoim doświadczeniem.

"Jusko" w przeszłości grał w Kolejorzu, z którym zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski i Superpuchar Polski. Jako zawodnik Kolejorza zadebiutował też w reprezentacji Polski, w której zagrał 39 spotkań. Po odejściu z Lecha grał m.in. w Sportingu Lizbona, Borussii Mönchengladbach oraz VfL Wolfsburg.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Juskowiak współpracował ze stacjami telewizyjnymi. W 2009 rozpoczął pracę w Lechu, w którym przez dwa lata pełnił funkcję trenera napastników. Później był też wiceprezesem ds. sportowych Lechii Gdańsk. Po ostatnich zmianach w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej wszedł do jego zarządu i pełni funkcję wiceprezesa do spraw szkolenia.

- Na początku muszę przede wszystkim dobrze poznać sposób funkcjonowania działu - podkreśla Juskowiak. - Pomocne w tej pracy będzie to, że znam specyfikę klubu i moje spojrzenie na zawodników jest już odpowiednio ukierunkowane. Cieszę się, że mogę okazać się też wsparciem przy weryfikacji zawodników występujących w krajach, w których miałem okazję grać przez wiele lat.

Następne mecze

Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 23.04 godz.20:30
Podbeskidzie Bielsko - Biała
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij