2017-07-24 16:58 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Juniorzy młodsi rozpoczęli przygotowania

Juniorzy młodsi w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do sezonu. Na początku okresu przygotowawczego trener Bartosz Bochiński ma do dyspozycji kadrę złożoną z 18 zawodników. Przygotowania do sezonu zostaną podzielone na cztery kolejne mikrocykle, w trakcie których drużyna będzie pracować nad poszczególnymi elementami piłkarskiego rzemiosła.

Pierwszy tydzień przygotowań oznaczać będzie dla zespołu okres adaptacyjny, podczas którego drużyna skupi się na treningach techniczno-taktycznych w czterech fazach meczu. W jego trakcie juniorzy młodsi rozegrają również sparing przeciwko Escoli Warszawa. Na testach przebywać będzie wtedy zawodnik Stomilu Olsztyn, Mateusz Cegiełka.

Sezon 2017/18 będzie pierwszym, w trakcie którego wprowadzona w życie zostanie reforma rozgrywek juniorów młodszych. Będą one rozgrywane w czterech grupach makroregionalnych, każdej liczącej osiem zespołów. Szkoleniowca cieszy nowy format rozgrywek. - Oznaczać on będzie dla nas przede wszystkim wyższy poziom samej rywalizacji. Ta jest z kolei niezbędna do prawidłowego rozwoju – podkreślał Bochiński.

Trener juniorów młodszych, tradycyjnie, nie stawia przed swoimi zawodnikami żadnego celu minimum. - Przede wszystkim chcemy podnosić umiejętności indywidualne poszczególnych piłkarzy. Naszym celem jest również praca nad modelem gry. Naturalnie mierzymy po raz kolejny w, piąte już z rzędu, mistrzostwo Polski – deklaruje opiekun juniorów młodszych.

Poznaniacy w trakcie przygotowań do ligowych zmagań zagrają cztery mecze kontrolne. Pierwszy, już wspomniany, w najbliższy piątek z Escolą Warszawa. Kolejne gry towarzyskie odbędą się już w sierpniu. W ramach okresu przygotowawczego sztab szkoleniowy zaplanował sparingi z Polonią Warszawa, SMS-em Łódź oraz Błękitnymi Wronki. Ostatni mecz przed powrotem do gry o stawkę zaplanowany jest na 16 sierpnia.

Trzy dni później poznaniacy powinni wrócić do rozgrywek ligowych. Drużyna juniorów młodszych będzie próbowała przełożyć swoje pierwsze spotkanie z uwagi na późne zakończenie poprzedniej kampanii. Spowodowało one odłożenie w czasie przygotowań, na których dokładnym przeprowadzeniu zależy szkoleniowcowi poznaniaków.

Następne mecze

Piątek 26.02 godz.20:30
Warta Poznań
vs |
Lech Poznań
Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij