2022-07-22 09:28 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Jesień we Wronkach bez kibiców

Drugi zespół Lecha Poznań wystąpi w niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie w roli gospodarza. Przez całą rundę jesienną drużyna trenera Artura Węski będzie musiała jednak radzić sobie u siebie bez wsparcia kibiców. Przyczyną tego stanu rzeczy są trwające prace związane z budową Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Rezerwy Kolejorza awansowały na szczebel krajowy w 2019 roku, ale młodym lechitom sympatycy niebiesko-białych mogli kibicować na swoim terenie tylko przez pierwszy sezon. Nieco ponad dwa lata temu rozpoczęły się przygotowania do rozbudowy bazy Akademii Lecha Poznań, która obecnie wkracza już w decydującą fazę. Na oddanie Centrum Badawczo-Rozwojowego do użytku przyjdzie jednak jeszcze poczekać jakiś czas. To niesie za sobą kilka konsekwencji, a jedną z nich jest brak możliwości otwarcia trybun przy okazji jesiennych ligowych meczów drugiej drużyny Lecha Poznań czy juniorów starszych, którzy rozgrywają swoje domowe spotkania na głównej płycie we Wronkach.

- Otrzymujemy sporo zapytań ze strony kibiców w sprawie meczów rozgrywanych we Wronkach. Niestety, w ubiegłych latach byliśmy zmuszeni do zamknięcia trybun i sytuacja nie ulegnie zmianie aż do czasu zakończenia prac budowlanych przy Centrum Badawczo-Rozwojowym. Ponadto, co ma obecnie większe znaczenie, modyfikujemy także pomieszczenia pracy służb porządkowych i przedstawicieli mediów w celu zwiększenia ich komfortu, a te mamy nadzieję mieć gotowe w najbliższych miesiącach. Zależny nam na jak najszybszym powrocie kibiców na trybuny, ale warunkiem koniecznym pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wizytującym nasz obiekt - opowiada kierownik działu organizacji Akademii Lecha Poznań, Hubert Nowacki.

Wstęp na mecze będą mieli za to przedstawiciele mediów korzystający z trybuny prasowej. W celu zapewnienia sobie akredytacji należy zgłosić wniosek na portalu accredito.com. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i fakt, że w trakcie sezonu może ona ulec zmianie podjęto decyzję o rezygnacji z akredytacji stałych na rundę jesienną.

Następne mecze

Czwartek 06.10 godz.18:45
Lech Poznań
vs |
Hapoel Beer Szewa
Niedziela 09.10 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Radomiak Radom

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij