2015-05-08 00:00 Łukasz Borowicz fot. Adam Ciereszko

Ivan Djurdjević poprowadzi drużynę rezerw

Od nowego sezonu szkoleniowcem Lecha II Poznań będzie Ivan Djurdjević. Jeden z najlepszych obcokrajowców występujących w barwach Kolejorza od dwóch lat był trenerem zespołów Akademii Lecha. Ustępujący z tej funkcji trener Patryk Kniat otrzymał propozycję poprowadzenia drużyny juniora młodszego.

Od nowego sezonu szkoleniowcem Lecha II Poznań będzie Ivan Djurdjević. Jeden z najlepszych obcokrajowców występujących w barwach Kolejorza, od dwóch lat był trenerem zespołów Akademii Lecha. Ustępujący z tej funkcji trener Patryk Kniat otrzymał propozycję poprowadzenia drużyny juniora młodszego.

Serb przez sześć sezonów reprezentował Kolejorza, w barwach którego rozegrał 144 oficjalne mecze. W pamięci kibiców zapisał się jako piłkarz niezwykle waleczny, który dla klubu z Bułgarskiej oddał całe serce. Niemal rokrocznie był wybierany w klubowym plebiscycie zwycięzcą kategorii "Piłkarz z charakterem" (2008, 2009, 2011, 2012, 2013).

Od lata 2013 roku "Djuka" pracuje z młodzieżą w Akademii Lecha. Przez pierwszy sezon asystował trenerowi Wojciechowi Tomaszewskiemu w drużynie juniora młodszego (B1), z którą sięgnął po złoty medal MPJM. W obecnych rozgrywkach samodzielnie prowadzi już drugi zespół juniora młodszego (B2).

- W zbliżającym się sezonie Djurdjević przejmie stery w drużynie rezerw Kolejorza - mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski. - Kiedy Ivan kończył karierę piłkarską, przedstawiliśmy mu wizję jego ścieżki trenerskiej przy Bułgarskiej. Ta mu się spodobała, zaakceptował ją, a dziś krok po kroku ją realizujemy i życzymy sobie nawzajem samych sukcesów.

Serb przejmie funkcję w Lechu II Poznań po trenerze Patryku Kniacie, który otrzymał propozycję objęcia drużyny juniora młodszego.

Następne mecze

Sobota 19.10 godz.17:30
Legia Warszawa
vs |
Lech Poznań
Piątek 25.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij