2017-12-09 14:26 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

II Olimpiada Wiedzy o Lechu Poznań

W marcu przyszłego roku odbędzie się finał II Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań. Szansę sprawdzenia swojej wiedzy mają wszyscy uczniowie ze szkół podstawowych z całej Wielkopolski.

Okazją do reaktywacji testów wiedzy o Lechu była 95. rocznica powstania klubu. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów - po przejściu eliminacji - dwa tygodnie przed umowną datą powstania Klubu wzięli udział w finale olimpiady. Teraz rozpoczęły się przygotowania do organizacji drugiej edycji. Na przełomie lutego i marca odbędzie się finał, który podobnie jak przed rokiem zostanie poprzedzony lekcją o historii Kolejorza. Na uczniów oraz nauczycieli czekać będzie też wiele dodatkowych atrakcji.

- Niezwykle ważne jest dla nas to, że wielu młodych ludzi interesuje się klubem, zna ważne wydarzenia z jego przeszłości i chętnie się tym chwali. Przekonaliśmy się o tym kilka miesięcy temu, gdy wróciliśmy do organizacji olimpiady. Okazja do spotkania się z finalistami stanowi najlepszą możliwość do przekonania się o tym, że Lech jest dla młodych ludzi bardzo ważny. Dzięki obecności byłych i obecnych piłkarzy Lecha olimpiada zyskuje też dodatkową rangę i niewątpliwie zapisuje się w pamięci młodych kibiców - przyznaje dyrektor marketingu Lecha Poznań, Sebastian Starczewski.

Przed rokiem szansę uczestnictwa w olimpiadzie mieli uczniowie ze wszystkich szkół, które brały udział w akcjach "Kibicuj z klasą". W listopadzie 2016 roku otrzymały one arkusze zawierające 30 pytań dotyczących historii klubu. Do finału, który odbył się w marcu, zakwalifikowało się wówczas 55 uczniów. Przed rozwiązaniem testu mieli oni okazję do wysłuchania rozmowy z byłymi piłkarza Kolejorza. Wśród nich byli obecni m.in. Jarosław Araszkiewicz i Krzysztof Kotorowski. Tuż przed rozwiązaniem testu wzięli też udział w wycieczce po INEA Stadionie.

Najlepszą wiedzą o Lechu Poznań w I Olimpiadzie Lecha Poznań w marcu 2017 roku popisał się Hubert Sznajder ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach, który zdobył 76 punktów. Na kolejnym stopniu podium uplasował się Kamil Kropiński ze Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym, a na trzecim kolejny podopieczny szkoły w Plewiskach - Krzysztof Nowak. Cała trójka została wyróżniona przez prezesa Karola Klimczaka tuż przed rozpoczęciem urodzinowego meczu z Górnikiem Łęczna.

Tym razem zmieniamy zasady eliminacji. Okazję do sprawdzenia swojej wiedzy będą mieli uczniowie ze wszystkich placówek na terenie Wielkopolski. Pod artykułem znajduje się baner, dzięki któremu nauczyciele mogą pobrać test wiedzy. Zapraszamy ich do zorganizowania eliminacji podczas lekcji. Do 15 stycznia czekamy na odpowiedzi ze szkół. Na przełomie lutego i marca odbędzie się finał, a zwycięzców poznamy do końca marca 2018 roku.

Rozwiązane arkusze prosimy przesyłać na adres klubu z dopiskiem "Olimpiada Wiedzy o Lechu Poznań" bądź na skrzynkę mailową media@lechpoznan.pl. W tym drugim przypadku prosimy o wysłanie odpowiedzi w formacie: Imię nazwisko: 1A, 2A, 3A itd.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij