2023-08-18 12:39 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Gurgul, Tomczyk i Wolski z powołaniem do kadry

Trzech zawodników Lecha Poznań, Michał Gurgul, Oskar Tomczyk oraz Filip Wolski z powołaniami do reprezentacji Polski do lat 18. Kadrę trenera Marcina Włodarskiego czeka we wrześniu towarzyski turniej w Chorwacji, w ramach którego biało-czerwoni zmierzą się z gospodarzami, Arabią Saudyjską oraz Walią.

Po udanych mistrzostwach Europy do lat 17 w maju reprezentacja Polski złożona głównie z graczy urodzonych w roku 2006 zapewniła sobie awans na tegoroczny mundial. W ramach przygotowań do kolejnego turnieju rangi mistrzowskiej zawodnicy z orzełkiem na piersi udadzą się w pierwszej połowie września do Chorwacji, gdzie sprawdzą się na tle trzech innych kadr. Będą to gospodarze towarzyskich zmagań oraz młodzi piłkarze z Arabii Saudyjskiej i Walii, z którymi zresztą Polacy mierzyli się na wspomnianych wyżej EURO. To właśnie z nimi biało-czerwoni przegrali jedno z dwóch spotkań na Węgrzech, ale nie przeszkodziło im to w sięgnięciu po brązowy medal.

Selekcjoner tej drużyny, Marcin Włodarski postanowił wyróżnić trzech graczy Kolejorza, powołując ich na zbliżające się zawody. Mowa o Michale Gurgulu, Oskarze Tomczyku oraz Filipie Wolskim, którzy funkcjonują w jego zespole od dłuższego czasu. Wszyscy trzej przyczynili się do zajęcia przez tę reprezentację trzeciego miejsca na majowych mistrzostwach i przed nimi szansa na kolejne występy w młodzieżowej kadrze.

Mecze reprezentacji Polski do lat 18 na turnieju w Chorwacji:

Polska – Chorwacja (środa, 6 września, godzina 16:45)
Polska – Arabia Saudyjska (sobota, 9 września, godzina 15:15)
Polska – Walia (wtorek, 12 września, godzina 11:00)

Następne mecze

Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 10.12 godz.12:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij