2019-11-30 11:11 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Gumnego czeka zabieg

Robert Gumny na początku następnego tygodnia przejdzie zabieg kolana w poznańskiej klinice Rehasport. Wtedy będzie można dokładnie określić, jak długo potrwa przerwa w treningach obrońcy Lecha Poznań oraz reprezentacji Polski. Wiadomo jednak, że czeka go kilkumiesięczna pauza.

21-latek z Kolejorza kontuzji doznał nieco ponad tydzień w meczu z Piastem Gliwice (3:0). Wówczas został zmieniony w 66. minucie przez Tomasza Dejewskiego. Od pierwszego momentu został otoczony opieką przez klubowy sztab medyczny kierowany przez profesora Krzysztofa Pawlaczyka.

- Robert jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, więc od początku chcieliśmy jak najdokładniejszej diagnozy. Stąd nie podawaliśmy szczegółowych informacji o jego stanie zdrowia. Zdecydowaliśmy się na wizyty w renomowanych ośrodkach w Rzymie oraz Zurychu, żeby ostateczna diagnoza była jak najbardziej klarowna i nie pozostawiała wątpliwości - mówi Pawlaczyk.

W połowie tygodnia Gumny był w Rzymie na konsultacji u profesora Pierpaolo Marianiego. Stamtąd lechita przeniósł się do Zurychu, do renomowanej kliniki profesora Matthiasa Steinwachsa. Tam zapadła decyzja o przeprowadzeniu zabiegu kolana, w którym trzeba dokonać plastyki chrząstki, czyli uzupełnić w niej ubytki związane z urazem. Szwajcarzy rekomendowali do przeprowadzenia operacji profesora Tomasz Piontka z poznańskiej kliniki Rehasport. Jest to światowy specjalista w leczeniu urazów stawu kolanowego i na początku tygodnia zajmie się kolanem obrońcy Lecha.

- Nie spieszyliśmy się z jednego powodu: chcemy, żeby Robert grał w piłkę jeszcze przez kolejne piętnaście lat. I jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie. Moment kontuzji nigdy nie jest łatwy, ale teraz już patrzymy z optymizmem w przyszłość. Robert wróci na pewno silniejszy - przyznaje profesor Pawlaczyk, który na razie nie określa dokładnie, kiedy Gumny będzie mógł wrócić na boisko. - To będzie można stwierdzić po zabiegu chirurgicznym - tłumaczy. Wiadomo jednak, że czeka go co najmniej kilkumiesięczny rozbrat z futbolem.

Robert, życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij