2017-10-23 09:59 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Grali wypożyczeni lechici: Szósta bramka Tomczyka

Zaledwie trzy minuty potrzebował Paweł Tomczyk, aby wpisać się na listę strzelców w sobotnim meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała. Dla napastnika to już szóste trafienie w obecnym sezonie.

Mimo bardzo dobrego początku w wykonaniu Podbeskidzia, to ostatecznie jedynie zremisowało z Odrą Opole 2:2. 19-letni Tomczyk mecz rozpoczął w wyjściowym składzie i po raz drugi z rzędu zagrał pełne 90 minut. Podopieczni trenera Adama Noconia po czternastu meczach mają na swoim koncie dziewiętnaście punktów i tracą sześć do miejsca premiowanego awansem.

Taki sam dorobek punktowy na swoim koncie ma Raków Częstochowa. Beniaminek w minionej kolejce zremisował 2:2 z GKS-em Tychy. W barwach tej drużyny po raz kolejny nie zagrał Mateusz Lis. Pozycję bramkarza w ostatnich kilku meczach zajmuje Mateusz Kos. 20-letni Lis na powrót do składu Rakowa Częstochowa czeka od 23 września, gdy zagrał w wygranym meczu z Bytovią Bytów.

Do spotkania dwóch wypożyczonych z Lecha piłkarzy doszło w sobotę. Dariusz Formella i Szymon Pawłowski zagrali od pierwszej minuty. Powody do radości po ostatnim gwizdku sędziego miał ten drugi. Bruk-Bet Termalika wygrała 3:2 i opuściła miejsce w strefie spadkowej. Pawłowski obejrzał w tym spotkaniu żółtą kartkę. Na boisku spędził 78. minut. O osiem więcej, niż Formella.

Całe spotkanie, podobnie jak wspomniany na początku Tomczyk, zagrał Jakub Serafin. FK Haugesund przegrało bardzo ważny mecz z Molde. Wicelider rozgrywek wygrał na własnym stadionie 1:0. Dla Serafina był to siódmy mecz rozegrany w barwach norweskiego klubu. Na cztery kolejki przed końcem sezonu FK Haugesund ma pięć punktów straty do miejsca premiowanego grą w pucharach.