2016-08-22 10:01 Mateusz Szymandera

Grali wypożyczeni lechici: Siódmy gol Keity

Pięciu piłkarzy wypożyczony z Lecha Poznań zagrało w miniony weekend. Najlepiej wspominać go będzie Muhamed Keita, który zdobył siódmą w tym sezonie bramkę. Ze zdobycia trzech punktów cieszył się także Jakub Serafin.

Po raz szósty w tym sezonie w wyjściowym składzie Górnika Łęczna znalazł się Szymon Drewniak. Pomocnik pomógł swojej drużynie w zdobyciu jednego punktu na boisku dotychczasowego lidera ligi, czyli Zagłębia Lubin. Drewniak opuścił boisko w 82. minucie zmieniony przez Vukobratovicia.

Od bramki przygodę z nowym klubem rozpoczął Muhamed Keita. Norweski skrzydłowy w trakcie tygodnia zmienił Stromgodset na Stabeak i już w pierwszym meczu trafił do siatki. W 30. minucie meczu z Aalesund wykorzystał podanie Grossmana i podwyższył prowadzenie swojego klubu na 2:0. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Stabeak IF 3:1, które cały czas zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli.

Trzy punkty zdobył także zespół Drutex-Bytovii Bytów, w barwach którego występuje Jakub Serafin. Środkowy pomocnik zagrał 90 minut, a jego klub pokonał Miedź Legnica 1:0 po bramce w ostatniej minucie spotkania. Dzięki zwycięstwu zespół z Bytowa awansował na szóste miejsce w ligowej tabeli.

W wyjściowym składzie MKS-u Kluczbork zagrał Krystian Sanocki. Pomocnik po raz drugi z rzędu dostał szansę gry od pierwszej minuty. 20-latek na boisku spędził 76. minut, a jego drużyna zremisowała z GKS-em Tychy 1:1. Po czterech ligowych kolejkach MKS Kluczbork z dorobkiem czterech punktów zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli.

W barwach Podbeskidzia nie zagrał Mateusz Lis. Wypożyczony z Lecha bramkarz mecz swojego zespołu oglądał z ławki rezerwowych. W kadrze meczowej Pogoni Siedlce zabrakło natomiast Piotra Kurbiela. Całe spotkanie na poziomie drugiej ligi zagrał Tomasz Dejewski. Wypożyczony do Warty obrońca nie pomógł jej w zwycięstwie. Poznaniacy przegrali 1:4 i zajmują ostatnie miejsce w tabeli drugiej ligi.