2021-04-26 12:17 Marcin Ostrowski , fot. Przemysław Szyszka

Grali wypożyczeni lechici: powrót Letniowskiego

W minionym tygodniu wystąpiło aż dziesięciu piłkarzy wypożyczonych z Lecha Poznań. Na ligowych boiskach pojawił się m.in. Juliusz Letniowski, który do gry powrócił po miesiącu przerwy.

Po czterech meczach przerwy szanse w Zagłębiu Lubin otrzymał Djordje Crnomarković. Serb wystąpił po dziewięćdziesiąt minut w dwóch spotkaniach PKO BP Ekstraklasy - najpierw w wygranym starciu z Wisłą Kraków (4:1), później w zremisowanym meczu z Piastem Gliwice (2:2). Miedziowi obecnie zajmują 5. miejsce w tabeli i cały czas są w walce o prawo gry w eliminacjach do europejskich pucharów.

W rozgrywkach Fortuna 1. ligi zagrała czwórka wypożyczonych lechitów. Łukasz Norkowski pojawił się na murawie w 67. minucie, a jego GKS Tychy pokonał bezpośredniego rywala w walce o awans, Radomiaka Radom 1:0. Stomil Olsztyn z Mateuszem Skrzypczakiem w wyjściowym składzie przegrał z Arką Gdynia 0:2, a młody pomocnik przebywał na boisku przez 59 minut. Z kolei w ekipie Arkowców po kontuzji wystąpił Juliusz Letniowski (72 minuty). O utrzymanie nadal walczy GKS Jastrzębie, do którego wypożyczony jest Jakub Niewiadomski. Obrońca grał przez kwadrans w bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z liderem, Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Na najniższym szczeblu centralnym po przerwie spowodowanej pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa do gry wrócili piłkarze GKS-u Katowice. Trójkolorowi z Bartoszem Mrozkiem w bramce pokonali Skrę Częstochowę 2:1 i są wiceliderem eWinner 2. ligi.

Kolejne minuty do swojego dorobku dołożyli Bartosz Bartkowiak i Maksymilian Tkocz, którzy występują na trzecioligowych boiskach. Pierwszy z wymienionych zawodników rozegrał cały mecz ze Świtem Skolwin, a jego Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:4. Zadowolony z wyniku może być natomiast drugi gracz, którego Podhale Nowy Targ wygrało z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:0.

Za granicą w dwóch spotkaniach wystąpił Joao Amaral. Paços de Ferreira przegrał z Farense 0:2 (57 minut), a także zremisował z Rio Ave 1:1 (21 minut), ale w dalszym ciągu utrzymuje miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach. W Turcji po dwóch meczach przerwy na murawę wrócił Karlo Muhar. Chorwat w starciu z Genclerbirligi wszedł na boisko w 54. minucie, a cztery dni później zaliczył pełny występ z Besiktasem (1:3). Kayserispor znajduje się obecnie w strefie spadkowej Super Ligi i ma dwa punkty straty do bezpiecznego miejsca.

Jedynym piłkarzem bez występu w ostatnich dniach jest Miłosz Mleczko, bramkarz Widzewa Łódź.