2019-09-30 09:53 Mateusz Jarmusz , fot. Adam Ciereszko

Grali wypożyczeni lechici: hat-trick Kurminowskiego

Kolejny weekend był bardzo udany dla wypożyczonych lechitów. Wszyscy pojawili się na boisku, Michał Skóraś zaliczył kolejną asystę, a hat-trick w barwach rezerw MŠK Žilina ustrzelił Dawid Kurminowski.

Młody skrzydłowy wypożyczony do Rakowa Częstochowa po raz kolejny wystąpił od pierwszej minuty w meczu ligowym i po raz kolejny zanotował asystę, tym razem przy trafieniu na 1:0 z Wisłą Płock (licząc mecz Pucharu Polski jest to trzecia taka sytuacja z rzędu). Ostatecznie beniaminek ekstraklasy przegrał 1:2, decydującego gola dla płocczan strzelił były lechita Piotr Tomasik, a Michał Skóraś rozegrał pełne spotkanie. Bardzo dobrze miniony weekend będzie wspominał Dawid Kurminowski, ponieważ w starciu rezerw swojego zespołu z FK Zeleziarne Podbrezowa zdobył trzy bramki, a jego zespół ostatecznie wygrał 4:1. Młody napastnik Akademii Lecha Poznań ma na ten moment na swoim koncie osiem goli.

W ramach Fortuna I ligi od pierwszej minuty w swoich zespołach pojawili się Łukasz Norkowski i Hubert Sobol. Pierwszy z nich przebywał na boisku do 74. minuty, a po faulu na nim jeden z przeciwników otrzymał czerwoną kartkę. GKS Jastrzębie ostatecznie przegrał z Chojniczanką 1:3. Sobol był bardzo aktywny w swoim meczu, po jednym ze strzałów obił nawet poprzeczkę, ale Odra Opole jedynie zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec (młody napastnik przebywał na placu gry do 70. minuty).

W II lidze wyjątkowy mecz czekał Bartosza Mrozka, ponieważ GKS Katowice podejmował rezerwy Lecha Poznań. Bramkarz może być na pewno zadowolony, ponieważ zachował czyste konto, a jego obecny zespół wygrał 2:0. Kolejne 90 minut w barwach Górnika Łęczna rozegrał Maciej Orłowski, a łęcznianie przegrali z Bytovią Bytów 1:2.

Wiktor Pleśnierowicz utrzymał miejsce w podstawowym składzie młodzieżowej drużyny AS Roma, rozegrał cały mecz, a jego zespół wyraźnie przegrał z Fiorentiną 0:3.