2019-04-30 09:37 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Grali wypożyczeni lechici: gole Tomczyka i Puchacza

W miniony weekend kolejne spotkania w swoich drużynach rozegrali wypożyczeni z Lecha Poznań piłkarze. Kolejne bramki na swoich kontach zapisali Paweł Tomczyk oraz Tymoteusz Puchacz.

W 33. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice podejmował Cracovię. W 78. minucie meczu na boisku pojawił się Paweł Tomczyk, a tuż przed zakończeniem spotkania podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:1. Była to czwarta bramka Tomczyka w tym sezonie, a druga na wypożyczeniu. W rozgrywkach Fortuna I ligi 90 minut rozegrał Miłosz Mleczko, a jego Puszcza przegrała 1:2 z Sandecją Nowy Sącz. Porażki doznał także Jakub Moder, który na boisku przebywał do 76. minuty, a Odra Opole przegrała w Poznaniu z Wartą również 1:2 (Hubert Sobol znalazł się poza osiemnastką meczową poznaniaków).

Tymoteusz Puchacz rozpoczął spotkanie między Garbarnią Kraków, a GKS-em Katowice, na ławce rezerwowych, a na plac gry wszedł w 57. minucie. W doliczonym czasie ustalił wynik meczu na 2:0 dla swojej drużyny, strzelając gola po indywidualnym rajdzie prawą stroną boiska. Było to czwarte trafienie Puchacza dla katowiczan. Jedynie w pierwszej połowie starcia między Stomilem Olsztyn, a Bruk-Bet Termaliką Nieciecza przebywał na boisku Michał Skóraś. Wychowanek Akademii Lecha Poznań opuścił plac gry przy stanie 0:0, a ostatecznie Niecieczanie przegrali 0:3. W spotkanie drugiej ligi słowackiej 90 minut zaliczył Dawid Kurminowski. Rezerwy Żyliny przegrały 0:2 z FC STK Fluminense Samorin.

W spotkaniach swoich drużyn nie wystąpili Marek Mróz (choroba), Bartosz Przybysz, Bartosz Mrozek i Maciej Orłowski.