2018-04-03 09:04 Wojciech Dolata , fot. Adam Ciereszko

Grali wypożyczeni lechici: Gol i asysta Pawłowskiego

Wielkanocny weekend okazał się udany dla piłkarzy wypożyczonych z Lecha Poznań. Na boisku pojawiło się tym razem sześciu z nich, a dwóch strzeliło gole dla swoich zespołów. Najlepiej zaprezentował się Szymon Pawłowski, który miał wymierny wpływ na zwycięstwo Termaliki.

Bruk-Bet Termalica przed meczem Cracovią, w wyniku czterech meczów bez zwycięstwa, znajdowała się w strefie spadkowej. Po wygranej nad zespołem "Pasów” 2:0 udało im się z niej wydostać, a sporo w tym zasługi Szymona Pawłowskiego. Skrzydłowy zagrał w tym spotkaniu 90 minut i najpierw po indywidualnej akcji wyprowadził drużynę z Niecieczy na prowadzenie, a w końcówce meczu asystował przy bramce Samuela Stefanika.

Powody do zadowolenia może mieć także Dawid Kurminowski. 19-letni napastnik w spotkaniu MFK Zemplin Michalovce z FC Nitrą pojawił się na boisku w 79. minucie i zdołał strzelić swojego pierwszego gola w lidze słowackiej. Ponadto jego zespół tym razem pewnie wygrał 4:0.

Okazję do gry otrzymało również trzech zawodników wypożyczonych do klubów I ligi. Po raz kolejny pełne 90 minut rozegrał Tymoteusz Puchacz w barwach Zagłębia Sosnowiec, które przegrało 0:1 z GKS-em Katowice. Podobnym rezultatem zakończył się mecz Rakowa Częstochowa z Wigrami Suwałki. W zespole ze Śląska w podstawowym składzie znalazł się Dariusz Formella, który został zmieniony w 76. minucie.

Po raz pierwszy w rundzie wiosennej zagrał z kolei Paweł Tomczyk. Napastnik, który wcześniej leczył uraz, wszedł na boisku w 66. minucie meczu Olimpii Grudziądz z Podbeskidziem, w którym padł bezbramkowy remis. Pełne spotkanie zaliczył ponownie także Marcin Wasielewski w II lidze. Jego Znicz Pruszków przegrał z GKS-em Bełchatów 1:2.