2021-03-22 09:59 Maciej Kulczyński, Lilianna Szymczak , PC Przemysław Szyszka

Grali wypożyczeni lechici: Gol Bartkowiaka

Bartosz Bartkowiak zdobył swoją pierwszą bramkę dla Polonii Środa Wielkopolska w meczu z Pomorzaninem Toruń (1:1). Kolejne minuty - w klubach, do których zostali wypożyczeni z Lecha Poznań - zebrało również siedmiu innych zawodników.

Dla Bartosza Bartkowiaka jest to drugie wypożyczenie w tym sezonie. 20-latek najpierw przez pół roku występował w Miedzi Legnica, a od kilku tygodni jest zawodnikiem Polonii Środy Wielkopolska. Młody zawodnik nie musiał długo czekać na pierwszą bramkę w starym-nowym klubie, bo warto podkreślić, że gracz Lecha Poznań właśnie z tego trzecioligowego zespołu trafił do juniorskich ekip Kolejorza. W sobotnim starciu Bartkowiak na murawie zameldował się w 58. minucie i można powiedzieć, że uratował Polonii punkt, bowiem ta po niespełna kwadransie drugiej połowy spotkania grała w osłabieniu i przegrywała po trafieniu z rzutu karnego, a gol 20-latka ustanowił wynik na 1:1.

Minione dni nie były udane dla Karlo Muhara, którego Kayserispor przegrał drugi mecz z rzędu. Tym razem drużyna, która plasuje się dwie pozycję nad strefą spadkową, uległa ekipie Karagumruk 0:3. Chorwacki pomocnik przebywał na boisku przez 61 minut i został zmieniony przez Besarda Sabovicia. Z kolei porażką 0:4 zakończyło się starcie Zagłębia Lubin, w którym występuje Djordje Crnomarković, z Legią Warszawa. Serbski obrońca rozegrał w zespole Miedziowych pełne 90 minut.

W ten weekend swoje minuty na pierwszoligowych boiskach zebrało trzech lechitów. Juliusz Letniowski, który niedawno wyleczył kontuzję stawu skokowego i po raz pierwszy w tej rundzie wyszedł w podstawowej jedenastce, zszedł w 37. minucie starcia Arki Gdynia z Miedzią Legnica (2:1) z powodu prawdopodobnego odnowienia urazu. Z kolei Mateusz Skrzypczak nie uchronił Stomilu Olsztyn od porażki z Widzem Łódź (0:1). 20-letni wychowanek Kolejorza zagrał 74 minuty, a znajdujący się po drugiej stronie barykady Miłosz Mleczko znalazł się poza kadrą meczową z powodu leczenia kontuzji. W pełnym wymiarze czasowym zaprezentował się Łukasz Norkowski, którego GKS Tychy zremisował bezbramkowo z GKS-em Bełchatów.

Bartosz Mrozek od początku sezonu jest podstawowym bramkarzem GKS-u Katowice i nie zmieniło się to w wygranym przez jego drużynę pojedynku z Górnikiem Polkowice (2:1). Było to starcie na szczycie Ewinner 2. Ligi, a ekipa z ulicy Bukowej dzięki tej wygranej została liderem tabeli. W spotkaniu portugalskiej Ligi NOS zabrakło Joao Amarala, który mecz Paços de Ferreira z Moreirense (3:0) obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Z kolei w Fortuna I lidze na kolejne minuty czeka Jakub Niewiadomski, który nie wystąpił w pojedynku GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów (0:1).