2018-07-30 09:30 Wiktoria Łabędzka , fot. Marcin Rajczak

Grali wypożyczeni lechici: Bramka Kurminowskiego

Dawid Kurminowski zdobył bramkę w pierwszym meczu MFK Zemplin Michalovce w nowym sezonie słowackiej pierwszej lidze. W miniony weekend w barwach swoich zespołów zagrało w sumie pięciu zawodników wypożyczonych z Lecha Poznań.

Dawid Kurminowski w minioną niedzielę rozpoczął sezon pierwszej ligi słowackiej. W przegranym meczu MFK Zemplin Michalovce przeciwko FC DAC 1904 wszedł w 78. minucie spotkania przy wyniku 4:0 dla rywali. Młody lechita dziesięć minut później wpisał się na listę strzelców, dając swojej drużynie honorowe trafienie.

Udany weekend mają za sobą lechici występujący na boiskach Fortuny 1. ligi. Miłosz Mleczko zachował czyste konto w wygranym 1:0 meczu Puszczy Niepołomice ze Stalą Mielec. 19-letni golkiper w ciągu całego spotkania był zmuszony kilkukrotnie interweniować, jednak rywale nie stworzyli większego zagrożenia pod jego bramką.

Podobny wynik padł w starciu Odry Opole z Sandecją Nowy Sącz. Wypożyczony z Lecha Jakub Moder po raz drugi został ustawiony w ataku przez trenera Mariusza Rumaka. Kilkukrotnie stanął przed szansą zdobycia bramki, jednak ostatecznie nie udało mu się tego dokonać zanim został zmieniony w 79. minucie meczu.

Po raz kolejny pełne 90 minut w barwach "Słoni" zanotował Michał Skóraś. Bruk-Bet Termalika Nieciecza wygrała w meczu wyjazdowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1. Na ławce rezerwowych usiadł inny lechita, Marek Mróz. Podobny los spotkał Tymoteusza Puchacza, którego drużyna przegrała 2:1 z Zagłębiem Lubin.

Pomiędzy słupkami Elany Toruń ponownie stanął Bartosz Mrozek. Młody bramkarz dobrze zapamięta mecz przeciwko Zniczowi Pruszków, ponieważ jego zespół zdołał odnieść zwycięstwo, a on sam zachował czyste konto.