2017-03-13 08:05 Mateusz Szymandera

Grali wypożyczeni lechici: Bramka Jóźwiaka

Kamil Jóźwiak zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach GKS-u Katowice. Wypożyczony z Lecha skrzydłowy po meczu nie miał jednak powodów do zadowolenia, bo GKS w drugim meczu z rzędu stracił punkty.

Drużyna z Katowic tym razem zremisowała 2:2 ze Stomilem Olsztyn. Po raz drugi z rzędu Jóźwiak zaczął mecz w wyjściowym składzie. W 63. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. GKS prowadził 2:1, ale jego radość nie trwała jednak długo. Dziewięć minut później goście doprowadzili do wyrównania. Zespół trenera Brzęczka cały czas zajmuje miejsce premiowane awansem do ekstraklasy. Po dwudziestu jeden kolejnych ma 37 punktów i traci jeden do liderującej Chojniczanki.

Kolejny występ od pierwszej minuty ma na swoim koncie Robert Gumny. Obrońca Kolejorza znów zagrał na prawej stronie defensywy, a po końcowym gwizdku sędziego miał powody do zadowolenia. Podbeskidzie wygrało 2:1 z Chrobrym Głogów i dzięki wygranej awansowało na dziewiątą pozycję w ligowej tabeli. Cały czas blisko strefy spadkowej jest Brutex-Bytovia Bytów, która przegrała z Miedzią Legnica 1:2. W barwach tego klubu całe spotkanie rozegrał Jakub Serafin.

Od pierwszej do ostatniej minuty zagrał Dariusz Formella. 21-letni pomocnik miał okazję do rozegrania meczu przeciwko Lechowi, z którego został wypożyczony. Arka przegrała w piątek 1:4 z Kolejorzem. Po dwudziestu pięciu kolejkach ma trzydzieści punktów na koncie i zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Do awansu do grupy mistrzowskiej beniaminkowi ekstraklasy brakuje dwóch punktów.

Krótką szansę występu otrzymał Krystian Sanocki. Pomocnik zagrał 19 minut. Wszedł na boisko przy stanie 1:0 dla Legionovii, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1 dla rywala. W spotkaniach swoich zespołów nie zagrali Tomasz Dejewski z Warty Poznań (porażka 1:3 z Odrą Opole), Mateusz Lis z Rakowa Częstochowa (porażka 1:2 z Gryfem Wejherowo) oraz Piotr Kurbiel i Rafał Janicki z Pogoni Siedlce (zwycięstwo 2:1 z Górnikiem Zabrze). Ten ostatni usiadł na ławce rezerwowych, ale na boisku się nie pojawił.