2017-08-28 10:02 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Grali wypożyczeni lechici: Bramka i asysta Tomczyka

Bramką i asystą popisał się w piątkowym meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała Paweł Tomczyk. Wypożyczony z Kolejorza napastnik tym samym pomógł swojej drużynie w wywalczeniu remisu.

Mecz Podbeskidzia z GKS-em Tychy nie rozpoczął się dla bielszczan najlepiej, bo ci już 4. minucie przegrywali. Jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie duży wpływ na przebieg meczu miał Tomczyk. W 63. minucie wykorzystał sytuację sam na sam, a chwilę później oddał strzał, po którym samobójcze trafienie zaliczył Adrian Łuszkiewicz. Ostatecznie jednak Podbeskidzie zremisowało - straciło bramki w 84. i 90. minucie. Podbeskidzie po sześciu meczach zajmuje szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów.

Taki sam dorobek zgromadził beniaminek pierwszej ligi, czyli Raków Częstochowa. Jego zawodnikiem jest Mateusz Lis, który jest podstawowym zawodnikiem swojego klubu. Do przerwy ten przegrywał 0:2 z Zagłębiem Sosnowiec, ale po przerwie odrobił straty i ostatecznie zremisował. Dzięki temu Raków cały czas jest nad strefą spadkową - mimo tego, że ma tyle samo punktów, co Podbeskidzie zajmuje czternaste miejsce w tabeli.

Podobnie jak Tomczyk, bramkę w miniony weekend zdobył także Dariusz Formella. Wypożyczony z Lecha pomocnik otworzył wynik spotkania z Sandecją Nowy Sącz. "Portowcy" mimo tego, że prowadzili 1:0, to ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki. Beniaminek ekstraklasy po przerwie zdobył dwie bramki i ostatecznie zainkasował trzy punkty. Pogoń, która będzie najbliższym rywalem Lecha, po siedmiu seriach spotkań zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.

W miniony weekend nie grał Jakub Serafin. FK Haugesund, którego jest zawodnikiem, kolejny mecz ligowy rozegra 10 września. Ich rywalem będzie Lillestrom.