2017-03-20 06:45 Mateusz Szymandera

Grali wypożyczeni lechici: Asysta Formelli

Dariusz Formella asystował przy bramce Rafała Siemaszko w spotkaniu z Piastem Gliwice. Dobra dyspozycja wypożyczonego z Kolejorza skrzydłowego nie pomogła jednak Arce w osiągnięciu dobrego wyniku.

Beniaminek ekstraklasy przegrał z wicemistrzem 2:3, a decydujące o stracie punktów trafienie miało miejsce w 90. minucie. Podopieczni trenera Nicińskiego od 66. minuty prowadzili 2:1 po bramce Siemaszko, przy której asystował właśnie Formella. Później jednak stracili dwie bramki i szansę na zdobycie choćby punktu. Arka po 26. kolejkach ma na koncie 30 punktów i pięć „oczek” traci do ósmej w tabeli Korony Kielce.

Nie najlepiej minioną kolejkę wspominać będą także Kamil Jóźwiak i Robert Gumny. Obaj zagrali 90 minut na pierwszoligowych boiskach. Pierwszy wspólnie ze swoimi kolegami z GKS-u Katowice przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 0:1 i spadł na trzecie miejsce w tabeli. Z kolei Podbeskidzie z "Gumą" w składzie zremisowało 1:1 z Chojniczanką Chojnice.

Punkt zdobył także Drutex Bytovia-Bytów z Jakubem Serafinem w składzie. Bytowianie zremisowali 2:2 ze Stalą Mielec, a po tym meczu pracę w klubie stracił trener Tomasz Kafarski. Na kilka minut na boisku pojawił się z kolei Robert Janicki. Pomocnik zmienił w 90. minucie Marcina Burkhardta, a jego Pogoń Siedlce zremisowała 2:2 z MKS-em Kluczbork.

Pierwszy mecz w barwach nowego klubu zagrał Mateusz Lis. Młody bramkarz pojawił się w składzie Rakowa Częstochowa, który wygrał aż 5:1 z Legionovią Legionowo. Dzięki temu zwycięstwu klub z Częstochowy awansował na drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech „oczek” do lidera. W 59. minucie mecz zakończył Krystian Sanocki. Skrzydłowy otrzymał dwie żółte kartki i nie dokończył spotkania, które Kotwica Kołobrzeg przegrała 2:3 z ROW-em Rybnik.