2010-08-17 00:00 pstar

Grali wypożyczeni lechici

Miniony weekend był okazją do zmagań o ligowe punkty dla kilku z wypożyczonych lechitów. 64 minuty w barwach Odry Wodzisław zaliczył napastnik Kolejorza, Łukasz Białożyt. 21-latek wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu, w wygranym 2:1 meczu z Górnikiem Łęczna i został zmieniony przez Marcina Kokoszkę.
Nielba Wągrowiec, w składzie z Przemysławem Królakiem, zremisowała na wyjeździe z Elaną Toruń 2:2, a lechita zaliczył pełne 90 minut tego spotkania. Ponownie jednak zabrakło kontuzjowanego ostatnio Jakuba Czechanowskiego. W bardzo ostrym meczu wziął udział Radosław Jasiński. Jego GKP Gorzów przegrał 1:2 z Kolejarzem Stróże, a sędzia pokazał w tym spotkaniu aż 11 żółtych i 2 czerwone kartki. Obrońca Lecha zagrał cały mecz. Bardzo efektowne zwycięstwo odnotował zespół Piotra Wrzeszcza, Tur Turek, pokonując Raków Częstochowa aż 6:2. Młody napastnik wszedł na boisko w 68 minucie, zastępując strzelca dwóch goli, Grzegorza Kmiecika. W bramce nie wystąpił tym razem Dawid Kręt. Inny wypożyczony golkiper, Jacek Kalkstein, przesiedział swój mecz na ławce rezerwowych, a jego Nordenia Dopiewo uległa Noteciance Pakość 2:3.

Pierwszej ligowej porażki doznali piłkarze Bałtyku Gdynia, przegrywając z Olimpią Grudziądz 0:2. W spotkaniu tym wystąpiło aż trzech lechitów - Marcin Matysiak i Dawid Łoziński w barwach Bałtyku, a także Jarosław Ratajczak w koszulce Olimpii. Cała trójka rozegrała pełne 90 minut. W meczu pierwszej kolejki III Ligi od początku w barwach Chrobrego Głogów wystąpił Mateusz Machaj, jednak musiał opuścić boisko już w 44 minucie gry z powodu urazu. Jego drużyna przegrała z Polonią Świdnica 1:2. Dwaj lechici grający obecnie w barwach Lubuszanina Trzcianka, Paweł Przybylski i Mikołaj Wicberger, wystąpili w formacji obronnej swojego zespołu. Ich drużyna przegrała z Unią Swarzędz 1:2. Obaj piłkarze zaliczyli całe spotkanie.

Udział w efektownym zwycięstwie swojego zespołu miał Sławomir Riebandt. Jego Gryf 2009 Tczew pokonał 3:0 Żuławy Nowy Dwór Gdański, a 22-letni pomocnik pojawił się w podstawowej jedenastce. O udanym występie nie może raczej mówić za to gracz Pogoni Barlinek, Bartosz Tatarczuk. Jego drużyna przegrała z Bytovią Bytów aż 1:4, a lechita został zmieniony w 60 minucie gry przez strzelca honorowej bramki, Przemysława Kochana. Całe spotkanie w barwach Polonii Nowy Tomyśl zagrał Paweł Wicher. Jego drużyna przegrała trzeci kolejny mecz, tym razem z Zawiszą Bydgoszcz 0:2. W meczu 1. kolejki III Ligi nie wystąpił grający w Radomiaku Radom Maciej Woźniak, tym samym nie przyczyniając się do zwycięstwa jego zespołu 3:0 z Wartą Sieradz.