2010-09-07 00:00 pstar

Grali wypożyczeni lechici

W miniony weekend z powodu przerwy na zgrupowania reprezentacji, swoich meczów ligowych nie rozegrały zespoły Ekstraklasy. Jednak wypożyczeni do niższych klas rozgrywkowych lechici stanęli do walki o kolejne punkty dla swoich drużyn. Dziś przedstawiamy rezultaty ich ostatnich zmagań.
Bardzo emocjonujący przebieg miał mecz szóstej kolejki I ligi pomiędzy GKP Gorzów Wielkopolski a Odrą Wodzisław. Gospodarze wygrali 2:1, strzelając dwie bramki w ostatnich pięciu minutach spotkania. Całe spotkanie rozegrał wypożyczony z Lecha do Gorzowa obrońca, Radosław Jasiński. W barwach Odry nie wystąpił tym razem Łukasz Białożyt.

Klub Marcina Matysiaka, Bałtyk Gdynia, zremisował bezbramkowo w Żaganiu w miejscowymi Czarnymi, a lechita bronił bramki gości przez pełne 90 minut. W składzie drużyny z Gdyni nie pojawił się tym razem Dawid Łoziński. Bałtyk obecnie zajmuje 3 miejsce w tabeli grupy zachodniej II ligi. Liderem jest natomiast drużyna Jarosława Ratajczaka, Olimpia Grudziądz. Zespół lechity utrzymał pierwszą pozycję w tabeli, mimo porażki u siebie w meczu z Ruchem Zdzieszowice 0:1. Obrońca Kolejorza wystąpił w tym spotkaniu w pełnym wymiarze czasowym. Swoje pierwsze zwycięstwo odniosła natomiast Polonia Nowy Tomyśl, wygrywając na wyjeździe 3:0 z Lechią Zielona Góra. W składzie gości zabrakło tym razem miejsca dla Pawła Wichera, który nie mógł wystąpić z powodu choroby.

Piłkarze Tura Turek przełożyli spotkanie ligowe z Jarotą Jarocin na 7 września, ponieważ w ostatni czwartek mierzyli swoje siły w meczu towarzyskim z Lechem Poznań. W spotkaniu tym przeciwko Kolejorzowi całą pierwszą połowę zagrał bramkarz, Dawid Kręt. Szansy występu nie dostał pomocnik Kolejorza, Piotr Wrzeszcz. Dotkliwej porażki w meczu ligowym doznała drużyna Przemysława Królaka, Nielba Wągrowiec. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:5. Królak zagrał od początku spotkania i został zmieniony w 77 minucie przez Łukasza Spławskiego. W meczu nie wystąpił inny wypożyczony z Lecha do Nielby piłkarz, Jakub Czechanowski.

Drużyna Mikołaja Wicbergera i Pawła Przybylskiego, Lubuszanin Trzcianka, wygrała wyjazdowy mecz z Chemikiem Bydgoszcz 2:0. Wicberger rozegrał całe spotkanie i w 49 minucie strzelił bramkę na 1:0, natomiast Przybylski tym razem nie wystąpił. Piąte z rzędu zwycięstwo w lidze odnieśli piłkarze Chrobrego Głogów, tym razem pokonując u siebie KS Motobi Kąty Wrocławskie 1:0. W drużynie gospodarzy w podstawowym składzie pojawił się Mateusz Machaj, który został zmieniony w 85 minucie przez Mateusza Niedźwiedzia. Wciąż do wyjściowego składu Nordenii Dopiewo nie może przebić się Jacek Kalkstein, który ponownie spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego zespół zremisował bezbramkowo z Victorią Koronowo. Drużyna Sławomira Riebandta, Gryf Tczew, wygrała z Pomezanią Malbork 2:1, a lechita miał swój udział w tym zwycięstwie, wychodząc na spotkanie w podstawowej jedenastce. Pogoń Barlinek, z Bartoszem Tatarczukiem w składzie, pokonała Orkana Rumię 1:0. Lechita pojawił się na boisku w 69 minucie, zastępując Alberta Ahmeda. Cały czas kontuzjowany jest wypożyczony do Radomiaka Radom Maciej Woźniak, który i tym razem nie mógł wziąć udziału w zwycięskim 1:0 meczu swojej drużyny z Narwią Ostrołęka.