2021-12-02 10:59 Karol Jaroni , fot. Damian Garbatowski

Gorzkie zakończenie rundy DWL i drugie zwycięstwo futsalistów

W ostatni weekend listopada Drużyna Wiary Lecha zakończyła rozgrywki rundy jesiennej V ligi, przegrywając z liderującą Notecią Czarnków, natomiast futsaliści zdobyli drugi komplet punktów z rzędu, pokonując rezerwy Red Dragons Pniewy.

Bolesna porażka Drużyny Wiary Lecha

Drużyna Wiary Lecha zakończyła pierwszą rundę obecnego sezonu, przegrywając z liderem tabeli aż 0:7. Wiara Lecha zrobiła w tym meczu wszystko, by punkty nie zostały w Poznaniu. Gospodarze otworzyli wynik już w piątej minucie meczu po błędzie indywidualnym Michała Pecolda, który wybijając piłkę trafił w zawodnika Noteci, a po odbiciu od rywala wpadła do bramki. Po szesnastu minutach gry Czarnkowianie zdołali podwyższyć prowadzenie celnym strzałem z dystansu.

Wydarzenia z 40. minuty meczu okazały się kluczowe dla przebiegu starcia na szczycie V ligi. Dawid Kaczmarek nie zdołał wykorzystać rzutu karnego podyktowanego po faulu na Błażeju Telichowskim, a po chwili czerwoną kartką ukarany został Tomasz Smura. Lechici schodzili więc na przerwę z dwubramkową stratą oraz jednego zawodnika mniej. Po przerwie zespół gości doszczętnie wykorzystał grę w przewadze, wbijając kolejne pięć bramek.

Zespół trenera Łukasza Kubiaka czekają teraz nieco ponad dwa miesiące przerwy. Lechici wznowią przygotowania do rundy wiosennej 17 stycznia, by jak najlepiej przygotować się do rewanżowych starć. 20 marca 2022 roku Kibole podejmą na poznańskiej Śródce Spartę Szamotuły.

WIARA LECHA - NOTEĆ CZARNKÓW 0:7 (0:2)

Bramki: 5., 16., 56., 76., 82., 86., 89.

Wiara Lecha: Michał Pecold - Patryk Olaszczyk (71. Dominik Bednarek), Hubert Wołąkiewicz, Błażej Telichowski - Dawid Czerniejewicz (71. Eryk Lubieniecki), Sławomir Makowski (89. Jakub Pawlaczyk), Tomasz Smura, Jakub Wilk (61. Marcin Daniel), Kacper Dolski (67. Kamil Kasprzak) - Marcin Mazurek (77. Maciej Łaszyński), Dawid Kaczmarek

Drugie zwycięstwo z rzędu

Futsaliści Wiary Lecha kontynuują zwycięską passę w rozgrywkach III ligi futsalu. Lechici szybko objęli prowadzenie z drugim zespołem Red Dragons Pniewy za sprawą bramek Marcina Surowca oraz Marcina Janasa, którzy niegdyś reprezentowali niebiesko-białe barwy na dużym boisku w Drużynie Wiary Lecha. Wynik przed przerwą podwyższył Radosław Majewski i Lechici z większym komfortem przystąpili do drugiej odsłony.

Po zmianie stron obraz gry zmienił się na korzyść gospodarzy, którzy już po dwóch minutach zdobyli bramkę. Na szczęście dla Lechitów, w 30 minucie do bramki trafił także Łukasz Norek. Dzięki temu podopieczni trenera Jacka Sandera mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa mimo kolejnych dwóch bramek zdobytych przed zespół z Pniew tuż przed końcem spotkania.

W najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 na hali CityZen niebiesko-biali zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu z Futsalem Poznań.

RED DRAGONS II PNIEWY - WIARA LECHA 3:4 (0:3)

Bramki dla Wiary Lecha: Marcin Surowiec (1.), Marcin Janas (2.), Radosław Majewski (17.), Łukasz Norek (30.)

Wiara Lecha: Paweł Cybulski - Jacek Sander, Oskar Ganowski, Łukasz Cendalski, Piotr Jabłecki, Marcin Antczak, Marcin Janas, Marcin Surowiec, Łukasz Norek, Radosław Majewski