2010-06-09 00:00 Cubolan

Górnik Konin - Lech Poznań ME 0:2

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Koninie drużyna Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań pokonała miejscowego Górnika 2:0. Bramki dla poznaniaków strzelali Bartosz Tatarczuk i Radosław Jasiński.
Ostatnie spotkanie sezonu Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań dla podopiecznych Jerzego Cyraka nie zaczęło się zbyt pomyślnie. W 6 minucie po uderzeniu Bilskiego z rzutu wolnego lechitów przed stratą bramki uratowała poprzeczka. W 19 minucie kolejny rzut wolny dla gospodarzy, tym razem uderzał Modelski, ale świetną interwencją popisał się Matysiak. Lech po raz pierwszy zaatakował w 28 minucie i od razu zakończył swoją akcję bramkę. Znakomite podanie Czechanowskiego wykorzystał Tatarczuk, który minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Górnik kapitalną okazję do wyrównania miał w 36 minucie, ale błędu Marynowicza nie potrafił wykorzystać Błaszczyk. Dwie minuty później Kolejorz powinien podwyższyć na 2:0, ale ani Tatarczuk ani Serafin nie potrafili pokonać Szczepankiewicza.

Drugą połowę lechici rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 48 minucie i indywidualną akcję przeprowadził Jasiński i precyzyjnym strzałem pokonał Szczepankiewicza. Kolejorz od tego momentu całkowicie kontrolował wydarzenia na boisku i w końcówce mógł się pokusić o kolejne gole. Jednak dogodne sytuacje zmarnowali Gajda i dwukrotnie Szałek i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Lecha.

- Nie do końca jestem zadowolony z postawy chłopaków. Tak naprawdę to nie był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale okazało się, że dwie zdobyte bramki wystarczyły do wygrania. Szczególnie w pierwszej połowie za bardzo oddaliśmy pole Górnikowi, w drugiej już kontrolowaliśmy sytuację na boisku - ocenił spotkanie, trener Lecha Poznań ME, Jerzy Cyrak.

Górnik Konin - Lech Poznań ME 0:2 (0:1)

Bramki: 28. Tatarczuk, 48. Jasiński

Górnik: Szczepankiewicz - Adamczewski (46. Jarka), Jędras, M. Majewski, A. Majewski - Bajerski (61. Augustyniak), Modelski, Witkowski (61. Sobieraj), Bilski (61. Raczkowski) - Dębowski (61. Jaskulski), Błaszczak (46. Bednarczyk)

Lech: Matysiak (46. Kalkstein) - Łoziński, Sadowski (46. Ankudowicz), Walasek, Jasiński - Serafin (46. Gajda), Budzyń (46. Szałek), Czechanowski (46. Wolkieiwcz) - Kapsa, Tatarczuk (46. Jurga), Marynowicz (46. Filipiak)