2023-01-20 16:09 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Filip Tokar z pierwszą umową

Kolejnym zawodnikiem, który podpisał pierwszy kontrakt z Lechem Poznań jest Filip Tokar. Obrońca, który od początku tego sezonu występuje w zespole juniorów młodszych, związał się z Kolejorzem trzyletnią umową.

Tokar przyjechał po raz pierwszy na testy do Lecha Poznań zimą 2022 roku. Obrońca dostał ponowne zaproszenie do Akademii do Wronek w maju, lecz podczas meczu towarzyskiego reprezentacji Polski do lat 15 doznał groźnej kontuzji. - Był to bardzo trudny czas dla mnie. Podejście trenerów Lecha wobec mnie zupełnie się nie zmieniło. Byli mną nadal zainteresowani, a to bardzo zmotywowało mnie do szybkiego powrotu do formy. Trenerzy i fizjoterapeuta Lecha w ogromnym stopniu przyczynili się do tego, że wróciłem do pełnej sprawności w bardzo krótkim czasie – mówi zawodnik Kolejorza.

Obrońca swoją karierę zaczynał w Akademii Piłkarskiej Falubazu, a następnie grał w TS Przylep Zielona Góra. Z tym zespołem udało mu się awansować do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Tokar trenował także z drugą drużyną Lechii Zielona Góra. 16-latek w przeszłości występował jako środkowy pomocnik oraz na prawym skrzydle. – Filip to dynamiczny i ułożony zawodnik. Może grać na różnych pozycjach w linii obrony, poza lewą stroną. Chłopak po ciężkiej kontuzji, ale nie ma już po niej śladu. Jest inteligentny na boisku i pracowity, stara się wprowadzać uwagi, które nakreślają mu trenerzy. W meczach wygląda solidnie i z pewnego poziomu nie schodzi – opisuje Zbigniew Zakrzewski z pionu sportowego Akademii Lecha Poznań.

Tokar zagrał w obecnym sezonie w dziewięciu meczach Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Defensor występował zarówno na środku jak i prawej stronie obrony. Dla 16-latka samodzielne życie w Akademii Lecha Poznań we Wronkach było nowością. Wcześniej występował tylko w klubach z Zielonej Góry.

- Pierwszy tydzień był dla mnie bardzo ciężki, ponieważ nigdy wcześniej nie mieszkałem w internacie i nie wiedziałem jak to jest. Jednak w krótkim odstępie czasu bardzo zżyłem się z drużyną i sztabem trenerskim, przez co poczułem, że trafiłem w dobre miejsce. Mój pobyt w akademii oceniam bardzo dobrze, lecz wiadomo zawsze są jakieś rzeczy do poprawy. Przychodziłem tutaj z kontuzją, więc jeśli chodzi o rozwój to moim celem był jak najszybszy powrót do formy, a potem poprawa wszystkich słabych stron i dalsza ciężka praca, która jeszcze się nie kończy – podsumowuje Filip Tokar.

Następne mecze

Środa 01.02 godz.19:00
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań
Niedziela 05.02 godz.15:00
Lech Poznań
vs |
Miedź Legnica

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij