2022-11-25 12:03 Adrian Gałuszka , fot. Marcin Rajczak

Filip Surma poprowadzi Lech Conference

Poznaliśmy nazwisko prowadzącego trzynastej edycji Lech Conference. Będzie nim ceniony, wieloletni dziennikarz stacji Canal+, Filip Surma, który jako jeden z nielicznych przedstawicieli mediów w Polsce może pochwalić się także trenerskim doświadczeniem na najwyższym krajowym poziomie. Swoją wiedzą i biegłością w tematach szkoleniowych dodatkowo wzbogaci on wydarzenie, które czeka nas już w piątek, 2 grudnia w Hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Morasku.  

Blisko dwadzieścia lat stażu w roli dziennikarza oraz reportera stacji Canal+ pozwoliło Surmie poznać piłkarskie środowisko od podszewki. Futbolem fascynował się od najmłodszych lat i nie dziwi, że mając taką możliwość, postanowił posmakować także zawodu trenera. Z drugiej strony barykady pracował w latach 2009-2012, jest posiadaczem licencji UEFA A Elite Youth, a szlify jako asystent zbierał u tak znanych na naszym rynku szkoleniowców jak Orest Lenczyk, Wojciech Stawowy czy Rafał Ulatowski. Trudno więc sobie wyobrazić bardziej odpowiednią osobę do poprowadzenia zbliżającego się Lech Conference, które - tradycyjnie już - ugości kilkaset osób związanych w różnej roli z piłką nożną. Tym bardziej, że podczas trzech minionych edycji moderował on już organizowane przez Kolejorza wydarzenie. Po roku 2016, 2018 oraz 2019 przychodzi więc czwarta konferencja, podczas której szanowany ekspert będzie pełnił funkcję prowadzącego jedną z flagowych imprez Lecha Poznań.

Sam zainteresowany ceni sobie atmosferę panującą przy okazji Lech Conference i nie może się doczekać jego trzynastej odsłony. W jego odczuciu jedną z największych wartości eventu, który przed nami już za tydzień, jest zachowanie balansu pomiędzy częścią teoretyczną oraz praktyczną. Każdy z uczestników może nie tylko poszerzyć swój warsztat czy nabyć bezcenną wiedzę z wystąpień wartościowych prelegentów, ale także praktycznie z dnia na dzień wprowadzić do bieżącego funkcjonowania nowe, istotne elementy piłkarskiego rzemiosła.

- Podczas tego typu wydarzeń często brakuje tej praktyki bądź zostaje one oderwana od części teoretycznej. W tym przypadku jest inaczej i to ogromna wartość dla każdego trenera, że po wysłuchaniu wykładu może on zobaczyć od razu, w jaki sposób prelegent zachowuje się prowadząc trening czy jak "coachuje" zawodnika - twierdzi Filip Surma.

Akademia Lecha Poznań już od wielu lat potwierdza, że nie bez przyczyny cieszy się marką topowej szkoły piłkarskiej. Świadczy o tym nie tylko liczba wychowanków niebiesko-białych zasilających regularnie szeregi pierwszej drużyny Kolejorza czy seniorskiej reprezentacji Polski. Zdaniem prowadzącego tegoroczną edycję Lech Conference znajduje to odzwierciedlenie także przy organizowanych przez niego wydarzeniach. - Lech dba o szkolenie, przywiązuje do niego należytą uwagę i życzylibyśmy sobie, żeby inne kluby brały z niego przykład. Stąd zaprasza na swoją konferencję do wygłoszenia prelekcji ludzi godnych tego tematu, prawdziwych ekspertów w tej dziedzinie. To klucz do siły Lech Conference, nie ma co tego ukrywać - podkreśla.

Po zakończeniu każdego wykładu wszyscy goście mają możliwość zadania pytań prowadzącym. Celem pozostaje to, by uczestnicy wyszli z poczuciem odpowiedniego pogłębienia wiedzy odnośnie danego zagadnienia. Z takiej szansy powinno się, a nawet trzeba skorzystać, publikując je za pośrednictwem mediów społecznościowych pod hashtagiem #LechConference. - Każdy ma prawo do swoich przemyśleń odnośnie danego zagadnienia. Ja jako prowadzący zawsze czuwam nad tym, by żaden z naszych gości nie zakończył konferencji z niedosytem spowodowanym niewystarczającym rozwinięciem tematu. Mając do dyspozycji prelegenta o wielkiej wiedzy warto z niej czerpać, to podstawa do dalszego rozwoju - podsumowuje dziennikarz stacji Canal+.

Zapisz się na Lech Conference 2022

Żeby zapewnić sobie miejsce na tegorocznej konferencji odbywającej się w piątek, 2 grudnia, należy odwiedzić stronę biletową Lecha Poznań oraz postępować zgodnie z podanymi pod tym adresem instrukcjami.

Nie zwlekaj, zapoznaj się z harmonogramem nadchodzącego wydarzenia i kup bilet na Lech Conference 2022 już dziś!

Konferencja jest certyfikowana, za udział w niej przysługuje pięć godzin do licencji trenerskiej. Żeby je uzyskać, należy zarejestrować się równolegle na stronie pzpn24.pl.*

Grassroots D – 5 godzin/punktów
Grassroots C – 5 godzin/punktów
UEFA B – 5 godzin/punktów
UEFA A –5 godzin/punktów
UEFA Elite Youth A – 5 godzin/punktów
UEFA PRO - 2 godziny/punkty

* Rejestracja na stronie pzpn24.pl nie jest jednoznaczna z otrzymaniem wejściówki na nadchodzące wydarzenie. Tę w dalszym ciągu należy nabyć na stronie biletowej Lecha Poznań.

Następne mecze

Piątek 27.01 godz.20:30
Stal Mielec
vs |
Lech Poznań
Środa 01.02 godz.20:30
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij